7200 TL'ye Huawei Mate 20 Pro alınır mı?

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar Huawei'nin yeni amiral gemisi diye tanımlanan bu telefonu şu an 7200 TL'ye bulduk. Normalde 8000 TL diye biliyorum bu telefonu daha sonra 7500 seviyesine kadar düşmüştü tekrar yükselir tahminimce. Kamerası bu piyasanın içinde ki en iyi kamerası diye biliyorum. Epey üzerinden şu an en iyi telefon diye geçiyor zaten. Telefonu ben almayacağım bu arada kuzenim alacak. İphone X ve bu telefonun arasında kaldı. Önceki telefonu Samsung Galaxy S7'ydi. Bu telefonu kardeşine verip kendine yeni bir telefon almaya karar verdi ve bayadır da biriktiriyor parasını. Biliyorum şimdi yazacaksınız telefona bu kadar para vermek doğru mu arkadaşım falan filan diye. Öyle bir telefon istiyor ki en az 7-8 yıl kullansın. Kirin 980, Snapdragon tarafına hangi işlemciye rakip? IOS görünümünü denemek istiyor bu arada.

Iphone X şişirmeden ibaret, Mate 20 Pro çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Kirin 980 çok güçlü bir işlemci, oyunlarda sıkıntı çıkarmayacaktır fakat Snapdragon tarafında hangi işlemciye denk onu bilmiyorum. Kamerası kusursuz zaten, görünümü de hoş. Madem bu kadar uzun süre idare etmesini istiyor, Mate 20 Pro iyi bir seçim olacaktır.

Kirin 980'in SD tarafında rakibi yok. 845'in rakibi Kirin 970 oluyor. Huawei telefonlardaki tek sıkıntı SAR değerinin yüksek olması. SAR değeri önemli değilse alabilirsiniz.

Öncelikle SAR değeri yüksek değil. Bu fiyata almak doğru değil. S9 serisi ve P20 almak daha mantiklidir. Note 9 ve P20 PRO modelleri de fiyat olarak pahali.

Fiyat performans ürünü istiyorsan da Xiaomi PF1 modeline bak 2600 TL ve SD 845 var kamera olarak bunlar kadar iyi değil ama fazlasiyla memnun eder.

Kirin 980 konusuna gelirsek bu işlemci SD 845 modelinden daha güçlü bir işlemci, GPU tarafinda ise SD 845 modelindeki Adreno 630 daha iyi. Bu işlemcileri bu kadar kasmaya gerek yok çünkü fazlasiyla güçlüler.

7-8 yıl telefon kullanacağına hiç ihtimal vermiyorum. Uzun yillar kullanacaksa Iphone cihazlarini almak daha doğru hem güncelleme ömürleri fazla hem de uzun kullanımda stabilite noktasında IOS bir adim önde.

Öncelikle SAR değeri yüksek değil. Bu fiyata almak doğru değil. S9 serisi ve P20 almak daha mantiklidir. Note 9 ve P20 PRO modelleri de fiyat olarak pahali.

Fiyat performans ürünü istiyorsan da Xiaomi PF1 modeline bak 2600 TL ve SD 845 var kamera olarak bunlar kadar iyi değil ama fazlasiyla memnun eder.

Kirin 980 konusuna gelirsek bu işlemci SD 845 modelinden daha güçlü bir işlemci, GPU tarafinda ise SD 845 modelindeki Adreno 630 daha iyi. Bu işlemcileri bu kadar kasmaya gerek yok çünkü fazlasiyla güçlüler.

7-8 yıl telefon kullanacağına hiç ihtimal vermiyorum. Uzun yillar kullanacaksa Iphone cihazlarini almak daha doğru hem güncelleme ömürleri fazla hem de uzun kullanımda stabilite noktasında IOS bir adim önde.
Lite serisi telefonlar istemiyor Huawei tarafında. Birkaç arkadaşı Lite alma ne alırsan al demiş Lite modellerin hiçbir özelliği yokmuş muadillerine göre. Ben de uzun ömürlülük açısından İphone 8 Plus önerdim. Bu sayede parası cepte kalmış olacaktı. Kameradan çok beklentisi var bu yüzden Huawei Pro tarafına yöneliyor.

Lite serisi cihaz öneren kim? Benim mesajımda Lite modelleri diye bir ibare yok.
Kusura bakma kafam Mate modelleri ile karıştı. P20'de 3 model olduğu için karıştırdım (P20, P20 Lite, P20 Pro) diye. Mate serisinde sadece Lite ve Pro var diye biliyorum. Benim hatam. P20'nin kamerası 20 MP gözükmekte. Bazı 12 MP'li telefonlar var taş çıkartır ama kağıt üstünde çok iyi değerler Huawei tarafında. Xiaomi Pocophone F1'i düşünmesi için söyledim ama dediğim gibi kameradan çok beklentisi var. İnstagrammer olma hayali var kısacası. Toplam bütçesi şu an 7500 TL. Kağıt üstünde en iyi kameraya sahip telefon bu olduğu için 1. sıraya koymuştu. Xiaomi Pocophone kamera olarak bu telefondan geridedir diye tahmin ediyorum. Mate 30 kısmında ne düşünüyorsun?

Yukarida dedim zaten PF1 kamera olarak bu cihazlar kadar iyi değil. S9 Plus, S9 ve P20 almak en doğrusu. Ikinci kamera, RAM ve batarya faktörlerini düşündüğümde S9 Plus daha doğru olur. Ön kamera tarafinda S9 serisi daha iyi, video kısmında da S9 daha iyi, gündüz çekimlerinde çok ufak farklar var foto konusunda Huawei az farkla önde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı