9.sınıf söylendiği kadar zor mu?

Eymen Toraman

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben 9.sınıfa yeni geçti. M yaz tatilinde matematiğe biraz çalışmıştım. 9.sınıf söylendiği kadar zor mu? Okul başladığından beri o günkü işlediğimiz konuları tekrar ediyorum ve bugün biraz hasta olduğum için ders çalışmadım. Nedendir bilmiyorum. İçim rahat etmiyor. Sanki 1 gün konuları tekrar etmeyince sınavlarda tamamen başarısız olacağım gibi geliyor. Bu cidden de böyle mi yoksa bana mı öyle geliyor?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Dostum başlangıcı adaptasyonuydu oyuydu buyuydu falan sıkıntılı geçiyor ama abartıldığı kadar zor falan değil belli bir süreden sonra ortaokuldan farklı gelmeyecek sadece ön yargılı yaklaşma.

Kim demiş 9. sınıf zor? 11. sınıfta biraz konular detaylanmaya başlıyor. O da düzenli çalıştığın sürece basit gelecektir. Ayrıca sana tavsiyem yazları boş geçirme. Konu tekrarlarını yap ki 12. sınıfta çevrende insanlar köpek gibi çalışıp istedikleri yerleri tutturamazken sen daha normal bir çalışma ile daha iyi yerlere erişirsin.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben 9.sınıfa yeni geçti. M yaz tatilinde matematiğe biraz çalışmıştım. 9.sınıf söylendiği kadar zor mu? Okul başladığından beri o günkü işlediğimiz konuları tekrar ediyorum ve bugün biraz hasta olduğum için ders çalışmadım. Nedendir bilmiyorum. İçim rahat etmiyor. Sanki 1 gün konuları tekrar etmeyince sınavlarda tamamen başarısız olacağım gibi geliyor. Bu cidden de böyle mi yoksa bana mı öyle geliyor?

Yardımcı olursanız sevinirim.
9.sınıf zor gelebilir ama o kadar sıkmayın kendinizi. Kısa tekrarlar yaparsanız iyi olur her gün, sınavlara çalışmayı bir gün öncesine bırakmayın.

Benim üstümden şahsen 9 ve 10 tır gibi geçti. Siz konulara çalışıyor iseniz sorun olacağını sanmıyorum. Bana kalırsa daha çok çalışkanlığa kalıyor bu iş.

Hocam ben çok makara geçirdim 9. sınıfı, sınav dışında hiç ders çalışmadım ve 86 ortalamayla falan geçtim. Pişman değilim çünkü LGS zamanı çok zordu ondan sonra dinlenmek için iyi oldu ama siz çalışmak için enerji bulabiliyorsanız çalışın. Çok fazla da kasmayın tabii.

Bana 9. sınıfın ilk sınavları tokat gibi çarpmıştı sonra alıştım. Bir gün tekrar etmezsen çok kötü olur diye bir şey yok. Sakin ol ve ortalama şekilde çalışırsan çok rahat edersin. Ben ortaokul gibi son gün çalışıp 95 alacağımı sanmıştım sağolsun ilk sınavdan 40 alarak iyice bir sirkelendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı