9.sınıf söylendiği kadar zor mu?

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben 9.sınıfa yeni geçti. M yaz tatilinde matematiğe biraz çalışmıştım. 9.sınıf söylendiği kadar zor mu? Okul başladığından beri o günkü işlediğimiz konuları tekrar ediyorum ve bugün biraz hasta olduğum için ders çalışmadım. Nedendir bilmiyorum. İçim rahat etmiyor. Sanki 1 gün konuları tekrar etmeyince sınavlarda tamamen başarısız olacağım gibi geliyor. Bu cidden de böyle mi yoksa bana mı öyle geliyor?

Yardımcı olursanız sevinirim.
Yeni liseliler gümbür gümbür geliyor valla bu nedir :D ilk kez göreceğin konular olduğu için bu yılın zor olması normaldir. Bu kadar kasmaya gerek yok. Yazılıdan 1 gün önce çalışıp 80-90 alıyordum ben. Sen günlük tekrarınla daha yüksek alırsın. Kafana bu kadar takma, kafana takman gereken zamanlar da gelir illaki.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben 9.sınıfa yeni geçti. M yaz tatilinde matematiğe biraz çalışmıştım. 9.sınıf söylendiği kadar zor mu? Okul başladığından beri o günkü işlediğimiz konuları tekrar ediyorum ve bugün biraz hasta olduğum için ders çalışmadım. Nedendir bilmiyorum. İçim rahat etmiyor. Sanki 1 gün konuları tekrar etmeyince sınavlarda tamamen başarısız olacağım gibi geliyor. Bu cidden de böyle mi yoksa bana mı öyle geliyor?

Yok kardeşim düşündüğün gibi zor değil ben bu sene mezun oldum 12'yi bitirdim. YKS'de bile genel şöyle bi baktığımda 9 10 falan çok kolay geliyor artık. Ha 9 10'dayken bana o kadar kolay gelmiyodu ama büyüdükçe hepsi kolay geliyor sana. 9'da da zorlanmassın pek. Çalışana her şey kolay gelir. Sadece pandemi olmuştu ondan dolayı tembelleşmiştim 11. sınıfta notlarım düşmüştü onun dışında çerez bence tüm konular. Hatta liseye geçince dönüp şöyle baktığında 8 sene ben ne kolay şeyler görmüşüm diyeceksin. O yüzden başta biraz zorlanabilirsin ama hemen alışıcaksın.

Abartıldığı kadar yok, rahat olabilirsiniz. Sadece TYT sınavının bir kısmını oluşturduğu için günlük tekrar yapılmalı ve yaz tatilinde mutlaka konuların üstünden geçilmeli. (10.sınıfa geçerken ki yaz tatilinden bahsediyorum.) Ama dediğim gibi öyle abartılan bir zorluğu yok yeter ki okuldan sonraki zamanınızı vs. bomboş geçirmeyin. Kitap okuma tarzı bir alışkanlığınız yoksa o tarz bir alışkanlık edinin.

Okulu bırakmış biri olarak söylüyorum zor değil çalışırsan kolay çalışmasan tekrar.

10. Sınıf olunca o kadar da zor değilmiş diyebilirsiniz benim öğretmenlerim berbattı bana hala çok zor geliyor ama onun dışında evet özellikle 8. Sınıftan sonra suratınıza tokst gibi çarpar hazır olun hocam.

Lisedeki sınavlar ortaokuldaki sınavlardan ciddi derecede daha zor ama 20-30 saatlik çalışmayla matematikten 90-100 alabilirsiniz çok rahat. Biyoloji çok zordu diye hatırlıyorum 9'da.

Ortaokula göre evet zor; fakat çok da kafaya takmamak lazım. Daha önünüzde uzun bir yol var. 9. sınıftayken sınavdan 1 gün önce 1 tane sınav videosu izleyip, okulda da 2-3 ders çalışıp sınava giriyordum ve yıl sonu ortalamam 80'di.

Yeni liseliler gümbür gümbür geliyor vallahi bu nedir :D ilk kez göreceğin konular olduğu için bu yılın zor olması normaldir. Bu kadar kasmaya gerek yok. Yazılıdan 1 gün önce çalışıp 80-90 alıyordum ben. Sen günlük tekrarınla daha yüksek alırsın. Kafana bu kadar takma, kafana takman gereken zamanlar da gelir illaki.

Aslında bu kadar kafaya takmam liseye geçince sanki hırs yaptım her şeyi önceden bilip hocalara rahat cevap vermek istediğim için bu 1 günü düşündüm önerilerin için teşekkür ederim.

Yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı