9500-10000 TL Sistem Toplama

Gilgamesh03

Hectopat
Bütçem sistem için bu civarlarda. RTX Asus Strix 2070 ve Intel i7 8700k işlemcili bir sisteme yeterli midir?
Sistem önerisine açığım, teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi galaxy modeline çok güvenemedim o yuzden asus strix üzerinde durdum.Benim bildiğim kaliteli ekran karti modelini sunuyorlar 3 fanlı olduğu için onun üzerinde durdum ama galaxy'i hiç bilmiyorum.
Ülkemizde msi asus kadar popüler değil ama yurtdışında tercih edilen bir marka. Sorun çıkacağını sanmam.

Ryzen işlemci olmaz mı?

İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHZ
Anakart: MSI X470 Gaming PLUS
Ekran Kartı: RTX 2080
Kasa: Phanteks Eclipse P350X
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM
PSU: SilverStone 600W 80+ Bronze
SSD: Samsung 860 EVO

Toplam: 10524 TL

Sisteme monitör dahil mi? İlerde kasaya fan ekleyin 2 fan yetebileceğini sanmıyorum bu sisteme. 2700X stok fanı var dert etmeyin.

Dipnot: Nanokatalog ürünlerin gelmesi biraz uzun sürebilir çünkü Almanya'dan geliyor.

Son düzenleme:
Ryzen işlemci olmaz mı?

İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHZ
Anakart: MSI X470 Gaming PLUS
Ekran Kartı: RTX 2080
Kasa: Phanteks Eclipse P350X
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM
PSU: SilverStone 600W 80+ Bronze
SSD: Samsung 860 EVO

Toplam: 10524 TL

Sisteme monitör dahil mi? İlerde kasaya fan ekleyin 2 fan yetebileceğini sanmıyorum bu sisteme. 2700X stok fanı var dert etmeyin.

Dipnot: Nanokatalog ürünlerin gelmesi biraz uzun sürebilir çünkü Almanya'dan geliyor.
Oyun için intelin en iyisi olduğunu söylediler ben pek ryzen ile intel farkını bilmem bu konuda iyisini almayı tercih ederim.Monitör dahil değil max 10 bin tl.

Oyun için intelin en iyisi olduğunu söylediler ben pek ryzen ile intel farkını bilmem bu konuda iyisini almayı tercih ederim.Monitör dahil değil max 10 bin
İntel+Z370 3531 TL

Ryzen 2700x+X470 3247 TL

Monitörünüz 1080P değilse Ryzenin İntelden ahım şahım farkı yok. Gerçi bu sistemi alacaksanız en az 2K monitör kullanmanız lazım.

Oyun için intelin en iyisi olduğunu söylediler ben pek ryzen ile intel farkını bilmem bu konuda iyisini almayı tercih ederim.Monitör dahil değil max 10 bin tl.
Intel oyunlarda daha yüksek FPS sunuyor doğru. Ancak bu FPS farkı işlemciler arasındaki fiyat farkına değse biz de AMD AMD deyip durmaktansa Intel öneriyoruz derdik. Aralarında neredeyse 1200 TL fark olan iki işlemci arasında 10 FPS falan fark oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı