9600K sistem için ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
2500

aykut35-35

Kilopat
Makaleler
1
  • ASUS ROG B365G anakart.
  • 2x8GB DDR4 3000 MHz Corsair RAM.
  • Intel 9600k işlemci.
  • Thermaltake 650W PSU.

Bu sistem için 2500TL civarında ekran kartı bakıyorum. Malum sebeplerden çok çeşit yok pek. 1050 Ti, RX 560 4 GB, RX 470 4 GB, vs. gibi birçok şey buldum. Aklıma en çok yatan şu anda RX 560 4 GB ama sizin de fikrinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda görüldüğü gibi 1050Tİ daha güçlü. Bulduklarını linkleriyle atarsan daha iyi olabilir.

Sıfır kart aramayın. Bu fiyata bulabileceğiniz en iyi kart RX5500 XT 4GB'dır. Satıcılar genelde 3.000TL üstü koyuyor fakat satmak isteyen biri çok rahat 2500TL'e veriyor kartı. Arayın, bulun. Ayrıca işlemcinize göre anakartınız bir hayli zayıf. Ona da yatırım yapın. (Z serisi anakart :) )

2. el de sorun yaşamaktan korkuyorum. Ne gibi testler vs istemeliyim bilmiyorum açıkcası. Şu anda oem rx 460 kullanıyorum. Ama biraz daha iyi bir karta geçmek istiyorum. Biliyorum zamanı değil ama tutamıyorum kendimi. :) Ayrıca anakart için yeterli gibi düşünüyorum OC gibi bir planım yok. Sıvı soğutma ile kullanıyorum ama şimdilik yeterli gibi.

Sıfır kart aramayın. Bu fiyata bulabileceğiniz en iyi kart RX5500 XT 4GB'dır. Satıcılar genelde 3.000TL üstü koyuyor fakat satmak isteyen biri çok rahat 2500TL'e veriyor kartı. Arayın, bulun. Ayrıca işlemcinize göre anakartınız bir hayli zayıf. Ona da yatırım yapın. (Z serisi anakart :) )

Öncelikle gözle iyice kontrol edin. Kartta çizik veya herhangi bir hasar olmamalı. Ondan sonra FurMark ve GPU-Z programlarını yükleyip ekran kartını yük altına sokabilirsiniz. Benim önerim 20-30 dakika kart FurMark testinde kalsın. Bu sırada görüntü gitmesi, görüntüde bozukluk veya sistem kapanması gibi sorunlar oluyor mu kontrol edin. Tabii sistem kapanması farklı sorunlardan da kaynaklanabilir. GPU-Z ile değerlerin stabil olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu videoya da göz atabilirsiniz. Hangi değerlere bakmanız gerektiğini az çok anlatıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@aykut35-35 Piyasanın ne durumda olduğunu bilip bilmeden fiyat yazıyorlar. Siz tek tek mesaj atıp bütçenizi vesaire belirtin. Tok satıcıysa hiç uğraşmayın. 2700TL gibi fiyatlara bulursanız da kaçırmayın.

NOT: Mining vesaire diye konuya girerlerse aynen şunu söyleyin: "Mining yapılabilmesi için kartın en az 6GB VRAM'e sahip olması gerekmekte. Miningciler için sizin kartın değeri sıfır."

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı