A101'e karşı açtığım davada para iademi aldım

101 den birkaç bir şey aldık bir de babam terlik almıştı terliği 2 tane geçirmişler. Fazla geçmişsiniz dedik siz 2 tane aldınız diyor. 1 tane aldığımızı söyledik yok dedi 2 tane aldınız.😂 Sonra poşeti açtım gösterdim. Bu seferde 1 tane daha alın o zaman dedi. 😀 Dedik 1 tane lazım 2 tane alıp ne yapalım? Parayı geri veremem dedi. 😳 Babam kızdı tüketici hakem heyetin de çalıştım gidip şikayet edicem vs dedi. Ofladı pufladı sonra mecbur verdi. 🙂
Iyi sabırlıymış baban

Konu bim yada a101 değil. Istanbul boynerdede başıma geldi gömlek alırken arada 120 TL fark vardı. Ordaki ukala çalışan demez mi; ne bileyim belkide siz değiştirdiniz etiketi. Mağaza müdürü diye birde bana başka bir satış elemanını yutturacaklardı. Bin pişman ettim dediğine hakkımıda aldım! Sen sus, o sussun nasıl olacak?

Sen koyunsan ben ne yapayım? Devlet kim! Devlet vatandaşının yanında olmayacak da kimin yanında olacak?

😂

Öyle demeyin hocam, yolunacak kaz olmasa nasıl kar elde edecekler?

Koyunlukla alakası olduğunu düşünmüyorum ben hiç böyle kasiyerin yanında bu 35 TL görünüyordu ama kasada 39 TL çıktı falan deyip kendimi rezil etmem zaten her şeye her gün zam geliyor. Sen belli ki paraya tapan birisin hiç kıvırma hakkımı aradım falan diye. 50 TL versek takla atar bu. D
Donanımhaber ölücülerini bile kıskandırırsın sen onlar bile yapmaz bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Koyunlukla alakası olduğunu düşünmüyorum ben hiç böyle kasiyerin yanında bu 35 TL görünüyordu ama kasada 39 TL çıktı falan deyip kendimi rezil etmem zaten her şeye her gün zam geliyor. Sen belli ki paraya tapan birisin hiç kıvırma hakkımı aradım falan diye. 50 TL versek takla atar bu. D
Donanımhaber ölücülerini bile kıskandırırsın sen onlar bile yapmaz bunu.
Bu ülkede kimlerin kimlerin hakkı yenildi. Ben vatandaş olarak değil dört liramın, bir kuruşumun dahi hesabını sormam gerekir.

Kasiyer üzerinden egonu tatmin etmişsin bravo.

Sisteme her gün zam geliyorsa adamlar da etiketleri değiştirmeyi unutmuş olabilirler sana ucuz verse kendi cebinden alınacak o para.
Egomu da tatmin ettiğim doğrudur. İkazı dinlemeyip ısrarına devam ederse, olacağı bu.

Biraz sosyalleş
Tamam.

Konu bim yada a101 değil. Istanbul boynerdede başıma geldi gömlek alırken arada 120 TL fark vardı. Ordaki ukala çalışan demez mi; ne bileyim belkide siz değiştirdiniz etiketi. Mağaza müdürü diye birde bana başka bir satış elemanını yutturacaklardı. Bin pişman ettim dediğine hakkımıda aldım! Sen sus, o sussun nasıl olacak?
Helal olsun hocam.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, önceki konumda A101'i kasa ile etiket fiyatı tutmadığından tüketici hakem heyetine şikayet etmiştim. Karar birkaç gün önce tarafıma tebliğ edildi. Salı günü elimdeki evraklarla birlikte şikayet ettiğim mağazaya gittim. O kanun dinlemeyen kasiyerle konuştum, mağaza müdürü ile görüşmek istediğimi söyledim. Mağaza müdürüne ilgili evrakları verdim, tarafıma aradaki kasa farkını iade ettiler. Toplam 3 kağıt kırtasiyeden çıkarsam saten 4-5 TL bunu biliyorum lakin arkadaşlar ben hakkımı aradım. Bu hepinize emsal olsun, heyetin kararını ekleyeceğim. Sormak istediğiniz sorular varsa memnuniyetle yardımcı olurum, hakkınızı kimseye yedirtmeyin! Ürünü etiket fiyatından vermek zorundalar, örneğin bir giyim mağazasına gittiniz gömleğin üzerinde 200 TL yazıyor, kasada 210 TL çıkıyor, toplam 10 TL fiyat farkını alma hakkınız var, ya da etikette 250 TL yazan bir ürün kasada 1500 TL çıkıyor, 1250 TL fiyat farkını alma hakkınız var. 66 bin TL'ye kadar hakem heyetinin yetkisi bulunmakta.
Eki Görüntüle 1732695
Eki Görüntüle 1732694
Knka bunu nasil yapıyoruz valiliğe mi gitmek gerekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı