ABD neden inatla Çin'i tehdit olarak görmüyor?

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 1B
Rusya onlar için tehdit değil mi?
Zaten Ukrayna olayından dolayı tutuşmuşlardır.
Almanya'nın Rusya'yla sınırı yok. Tutuşunca önlemini alırlar illaki de artık eskisi gibi topyekûn savaş çıkmaz. Savaşın kazananı olmaz artık. Rusya tarafıyla NATO savaşa girse 2 taraf da yok olur muhtemelen.

@Shimada Sensei Hocam Çin’in 1991’deki Ar-Ge harcaması 35 milyar dolarken 2018’de 462.2 milyar dolara ulaşmış. ABD hala ne yapıyor anlamıyorum. Çin'in başına Hitler gibi birinin geçip dünyanın anasını ağlatmayayacağının garantisini kim verebilir bana.
E2E-1e3XoAc5gKO.jpg

Çin, ABD' nden patent çalarak, teknoloji çalarak, çakmasını yaparak bir nevi hırsızlık yapıyor. Trump bu yüzden kafayı takmıştı Çin'e ve haklıydı da aslında. Bu durumun farkında olan Biden'da hala yumuşak davranmıyor haklı olarak.

ABD Siyonistler tarafından yönetiliyor. Biden sadece kukla. İleride siyonistlerin yeni durağı Çin olacak. Siyonistler ABD den yavaş yavaş elini çekmeye başladı. Siyonistler yeni durağı çine yamuk yaptırmak.

ABD Siyonistler tarafından yönetiliyor. Biden sadece kukla. İleride siyonistlerin yeni durağı Çin olacak. Siyonistler ABD den yavaş yavaş elini çekmeye başladı. Siyonistler yeni durağı çine yamuk yaptırmak.
Büyük resim kursuna nasıl kayıt olabilirim hocam?

Çin çoğu ülkenin atığını satın alıp geri dönüşüme katkı sağlamaya çalışıyor. Aynı şekilde "ucuz iş gücü" sayesinde birçok batılı şirketin üretim tesisleri yine Çin'de bulunuyor. Bunun gibi bir sürü sebep varken ABD gibi bir ülkenin bu ülkeyle ilişkilerini kesmesi, affedersiniz ama, saçmalık olur diye düşünüyorum.
Bu zamanlarda "siyasi" sebepler tamamen bahanedir. Yani X ülkesi Çin'le ekonomik ilişkiler içerisindeyken yukarıda yazılan sosyal problemler yüzünden ilişkilerini bitirmez ya da kesmez.
Ekleme: Eğer ki bu sebeplerden dolayı ABD'nin Çin'le ilişkilerini kesmesi düşünülüyorsa bence Çin de ABD'nin Orta ve Güney Amerika'da yaptıklarından dolayı hatta Japonya'da yaptıklarından dolayı ABD ile ilişkilerini kesmeli.

Geri
Yukarı