Acer Nitro 5 AN515-54 76MQ CS:GO Düşük FPS

byemrekara

Decapat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Acer Nitro 5 AN515-54 76MQ modelli laptobu kullanmaktayım. CS GO'da FPS düşüyor ve anlık takılmalar oluyor. Ekran kartı işletim sistemi güncel. Ne yapmam lazım, neden olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster kendinden undervoltlu geliyor.
Bir de power limit'den dolayı o kadar serin çalısıyor.
Mesela power limiti 35 watt yaparsan işlemci 77-85 arası çalışır.
incelemede onu farkettim benim işlemci thermal throttle yemeden 3.98 de yediği zaman 3.56 da çalışıyor. monster sürekli 3.50 3.2 civarında

Merhaba arkadaşlar iade aldım. Şimdi önümde iki seçenek var aşağıdaki konuda belirttim. Ayrıca bir arkadaşın asuslarla ilgili paylaştığı bir video var ona da dikkat edin derim. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?
Merhaba. Ne aldın cihaz.Veya aldın mı memnun musun aldıysan ?

Merhaba. Ne aldın cihaz.Veya aldın mı memnun musun aldıysan ?
Merhaba lenovo aldım. Aşırı memnunum çok az ısınma maksimum performans alıyorum. Fps sorunum yok. Battlefield 1 de orta ayarlarda yaklaşık 110 fps alıyorum. Ekran 144hz olduğu için yırtılmalar vs. yok. Ses Dolby zaten ne kadar iyi olduğunu söylememe gerek yok. Vantage uygulaması var bilgisayarla ilgili güncellemeler ayarlamaları oradan yapabiliyorum. Kısacası bayağı güzel tavsiye ederim Fakat aldığımda fiyat 7400 olmuştu. Şu an 9400 civarı. Bunu da belirteyim :) 9400 bence hiçbir bilgisayara verilmez :)

Aynı PC bende de var, i5-9300H GTX 1650 16 GB RAM, bir hafta oldu geleli pek deneme fırsatım olmadı bugün PUBG kurup girdim, Ultra denemedim yüksek ayarlarda 60-70 FPS verdi RAM tek 16 GB Dual olsa 70 FPS altına inmez diye düşünüyorum. Bir saat kaldım oyunda sıcaklık ortlama 85'di birkaç saniyeliğine 90'a çıktığı oldu ama genel olarak 83-85 lakin böyle bir fan olan laptop ısınmaz gibime geliyor fan son seviyelere çıktığında lakin inanılmaz ses yapıyor çok rahatsız etti fan 6000 RPM gelirse hiçbir şekilde ısınmaz gibime geliyor ama bu gürültü ile kim katlanabilir o seviyelere. Bu tarz laptopların hepsinin ısındığını duydum MSI ASUS Monster vb. Gerçi onlarınki biraz yazılımsak otomatik olarak valt düşürüyor diğerleri mesela sende ısınmıyor sanıyorsun. Soğutucu hiç kullanmadım bir laptop soğutucu ile sıkıntısız hale gelir mi diye düşünüyorum. Beni sıcaklık ile alakalı en rahatsız eden nokta klavye ile ekran arasındaki boşluğun çok ısınması elinizi koyduğunuzda ateş gibi, sizde de öyle mi?

Son düzenleme:
Aynı PC bende de var, i5-9300H GTX 1650 16 GB RAM, bir hafta oldu geleli pek deneme fırsatım olmadı bugün PUBG kurup girdim, Ultra denemedim yüksek ayarlarda 60-70 FPS verdi RAM tek 16 GB Dual olsa 70 FPS altına inmez diye düşünüyorum. Bir saat kaldım oyunda sıcaklık ortlama 85'di birkaç saniyeliğine 90'a çıktığı oldu ama genel olarak 83-85 lakin böyle bir fan olan laptop ısınmaz gibime geliyor fan son seviyelere çıktığında lakin inanılmaz ses yapıyor çok rahatsız etti fan 6000 RPM gelirse hiçbir şekilde ısınmaz gibime geliyor ama bu gürültü ile kim katlanabilir o seviyelere. Bu tarz laptopların hepsinin ısındığını duydum MSI ASUS Monster vb. Gerçi onlarınki biraz yazılımsak otomatik olarak valt düşürüyor diğerleri mesela sende ısınmıyor sanıyorsun. Soğutucu hiç kullanmadım bir laptop soğutucu ile sıkıntısız hale gelir mi diye düşünüyorum. Beni sıcaklık ile alakalı en rahatsız eden nokta klavye ile ekran arasındaki boşluğun çok ısınması elinizi koyduğunuzda ateş gibi, sizde de öyle mi?
4 5 ay geçtikten sonra iyi bak 6122rpm de 95 derecelere çıktı sıcaklık. İlk başlarda benimde 83 85 derece civarındaydı.

Senin klavyenin sol kısmından cızırtı sesi geliyor mu? Coil Whine sesi gibi abi benzer ince, hatta mouse vs kullanınca bu ses artıyor ben bunun için servise göndereceğim bir de işlemci voltaj değerleri normal gelmedi hızı düşüyor ve FPS düşmesi var. UPS Kargo ile gönder dedi Acer bir de kod verdiler işte. Tahmini olarak ne kadar sürer yapı mı bir fikriniz var mı?

Aynısı bende var klavyenin sol tarafından cızırtı gibi ses geliyor ne yapmam lazım.

Aynısı bende var klavyenin sol tarafından cızırtı gibi ses geliyor ne yapmam lazım.
İşlemci frekansı ile orantılı olarak değişen bir ses bu.
Çoğu gaming laptopda bu durum mevcut, sadece cihaz malzemesine bağlı olarak bu sesin şiddeti azalıyor.
Örnek olarak ben bu sesi kulağımı klavyeye yasladığımda alıyorum.
Ayrıca güç tasarrufuna aldığımda ses duyulamayacak seviyeye iniyor.
Bu normal bir durum servis bu nedenle bi işlem yapmaz ama diğer sorunları belki göz önünde bulundurur.

Geri
Yukarı