Acer Predactor PH317-53 vs. Monster Tulpar T7 v20.2

Bütçe
12000
Bilgisayar gayet güzel hocam hayırlı olsun. Ekran kartı RTX 2060 ile RTX 2070 arası bir kart. İşlemci Intel i7 10870H ile yarışıyor. Bu bilgisayar önümüzdeki 2-3 yıl sizi Ultra-High ayarlarda üzmez. Sonrasında High-medium olarak da 1 yıl, zorlarsan 2 yıl daha idare eder.
İşlemci gayet güzel bu arada 8 çekirdek 16 iş parçacığı gayet yeterli.

Tekrardan hayırlı olsun. MSI güzel markadır.

MSI SSD ya da HDD takmamiza izin veriyor mu yoksa servise mi yollamamız gerekiyor.
Asıl o kadar para veripte %45 NTSC'li laptop almak korkunç. Her türlü %72 NTSC'li Acer Predator alınır, RAM upgrade yapılır ama ekranı upgrade edemezsin.

Ekrandan pek anlamıyorum NTSC tam olarak ne anlama geliyor ?

MSI SSD ya da HDD takmamiza izin veriyor mu yoksa servise mi yollamamız gerekiyor.
Hocam modeline göre değişiyor. Mesela ASUS ROG STRİX G512LV-HN267 modeli için mesela ASUS müşteri hizmetleri aradığımda bana garanti için sorun olmadığını söylediler. Hatta bana yükseltme rehberi bile yolladılar. Benden size tavsiye MSI müşteri hizmetlerini arayın. En kesin bilgiyi onlar verir.

Hocam modeline göre değişiyor. Mesela ASUS ROG STRIX G512LV-HN267 modeli için mesela ASUS müşteri hizmetleri aradığımda bana garanti için sorun olmadığını söylediler. Hatta bana yükseltme rehberi bile yolladılar. Benden size tavsiye MSI müşteri hizmetlerini arayın. En kesin bilgiyi onlar verir.

Laptop gelsin hemen arıyacagım cok heyecanlı bir bekleyiş içerisindeyim.

Laptop gelsin hemen arıyacagım cok heyecanlı bir bekleyiş içerisindeyim.
Hocam unutmayın önce Windows 10 anahtarı alın hatta Pro alın yanında Microsoft Office 2019 PRO Plus toplam 100 liraya GittiGidiyor'da sitesinde bulunuyor. Sonra Windows 10 update'den sürücü güncellemelerini de yapın. Sonra ekran kartı sürücülerini de kurun. Sonra artık kullanabilirsiniz.

Açarken kutusunu ve içinden çıkan koruma jelatinlerini saklamanızı öneririm. En azından kutuyu iyi saklayın ilerde olurda elinizden çıkartmanız gerekirse çok işe yarıyor. Bu arada hayırlı bir şekilde kullanmanız dileğiyle. Aldığınız cihaz gayet iyi ve çok güzel bir fiyata denk getirmişsiniz.

Ekrandan pek anlamıyorum NTSC tam olarak ne anlama geliyor ?
Ekranın Renk doğruluğu %45 NTSC olunca %66 sRGB civarı oluyor %72 NTSC olunca %100 sRGB civarı oluyor yani %100 sRGB olması renklerin doğruluğunun iyi olması demek, bu videoda farkı görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam unutmayın önce Windows 10 anahtarı alın hatta Pro alın yanında Microsoft Office 2019 Pro Plus toplam 100 liraya Gittigidiyor'da sitesinde bulunuyor. Sonra Windows 10 Update'den sürücü güncellemelerini de yapın. Sonra ekran kartı sürücülerini de kurun. Sonra artık kullanabilirsiniz.

Açarken kutusunu ve içinden çıkan koruma jelatinlerini saklamanızı öneririm. En azından kutuyu iyi saklayın ileride olurda elinizden çıkartmanız gerekirse çok işe yarıyor. Bu arada hayırlı bir şekilde kullanmanız dileğiyle. Aldığınız cihaz gayet iyi ve çok güzel bir fiyata denk getirmişsiniz.

Ben genelde Windows 10U internetten kullanıyorum Free kodlardan gene öyle yaparım diye düşünüyorum. Ve Pro kullanacağım çok daha hızlı diyorlar.
Hocam unutmayın önce Windows 10 anahtarı alın hatta Pro alın yanında Microsoft Office 2019 Pro Plus toplam 100 liraya Gittigidiyor'da sitesinde bulunuyor. Sonra Windows 10 Update'den sürücü güncellemelerini de yapın. Sonra ekran kartı sürücülerini de kurun. Sonra artık kullanabilirsiniz.

Açarken kutusunu ve içinden çıkan koruma jelatinlerini saklamanızı öneririm. En azından kutuyu iyi saklayın ileride olurda elinizden çıkartmanız gerekirse çok işe yarıyor. Bu arada hayırlı bir şekilde kullanmanız dileğiyle. Aldığınız cihaz gayet iyi ve çok güzel bir fiyata denk getirmişsiniz.

Ama şu an neden 100 TL verip al dediniz onu düşünmüyor degilim.

Son düzenleme:
Ben genelde Windows 10U internetten kullanıyorum. Bedava kodlardan gene öyle yaparım diye düşünüyorum. Pro kullanacağım çok daha hızlı diyorlar.

Ama şu an neden 100 TL verip al dediniz onu düşünmüyor değilim.

Hocam bedava anahtar bulursanız kullanın. Başka yöntemler de var. Mesela KMS kullanan da var. Ben KMS önermiyorum. Çünkü sistemi bir yerden sonra kastırmaya başlıyor. Her bilgisayarı açtığınızda mesaj gönderiyor KMS sunucularına, oradan Windows 10 etkinleştiriliyor ve sen Windows 10 kullanıyorsun. Ancak belirli bir süreden sora o mesajlar o kadar birikiyor ki sistem kasmaya, geç açılmaya başlıyor. Bence en sağlıklısı bir tane OEM anahtar almak. Zaten Windows 10 Pro anahtarı + Microsoft Office 2019 Pro Plus 100 TL. Ben Windows 10 Pro kullanıyorum. Biraz fazla RAM yiyor ama güzel yani. Pro ile Home arasında çok bir fark yok zaten. Pro biraz daha optimize çalışıyor. Tercih sizin bende Microsoft Office 2013 vardı bundan dolayı sadece anahtar aldım. Eğer sizde Office programı yok ise 2019 alabilirsiniz. Bir de unutmadan Windows Update'den sürücü güncellemelerini yapmayı unutmayın. Ekran kartı, chipset sürücülerini kendiniz manuel güncelleyin tekrardan. Çünkü Windows Update bazen eski sürücüleri yüklüyor, daha güncellerini bulabiliyorsunuz. Ekran kartı sürücüsü zaten Windows Update'den yüklenmez manuel yüklenir. Ben tavsiyede bulundum.

Bu arada harici olarak Microsoft Office 2019 Pro Plus almak isterseniz en ucuz 89 TL. Yani eğer Office programına ihtiyacınız var ise Windows 10 Pro anahtar ile almak en mantıklısı oluyor.

Teşekkürler hocam bedava Key denerim olmazsa alırım yapacak bir şey yok.

Hocam bedava anahtar bulursanız kullanın. Başka yöntemler de var. Mesela KMS kullanan da var. Ben KMS önermiyorum. Çünkü sistemi bir yerden sonra kastırmaya başlıyor. Her bilgisayarı açtığınızda mesaj gönderiyor KMS sunucularına, oradan Windows 10 etkinleştiriliyor ve sen Windows 10 kullanıyorsun. Ancak belirli bir süreden sora o mesajlar o kadar birikiyor ki sistem kasmaya, geç açılmaya başlıyor. Bence en sağlıklısı bir tane OEM anahtar almak. Zaten Windows 10 Pro anahtarı + Microsoft Office 2019 Pro Plus 100 TL. Ben Windows 10 Pro kullanıyorum. Biraz fazla RAM yiyor ama güzel yani. Pro ile Home arasında çok bir fark yok zaten. Pro biraz daha optimize çalışıyor. Tercih sizin bende Microsoft Office 2013 vardı bundan dolayı sadece anahtar aldım. Eğer sizde Office programı yok ise 2019 alabilirsiniz. Bir de unutmadan Windows Update'den sürücü güncellemelerini yapmayı unutmayın. Ekran kartı, chipset sürücülerini kendiniz manuel güncelleyin tekrardan. Çünkü Windows Update bazen eski sürücüleri yüklüyor, daha güncellerini bulabiliyorsunuz. Ekran kartı sürücüsü zaten Windows Update'den yüklenmez manuel yüklenir. Ben tavsiyede bulundum.

Bu arada harici olarak Microsoft Office 2019 Pro Plus almak isterseniz en ucuz 89 TL. Yani eğer Office programına ihtiyacınız var ise Windows 10 Pro anahtar ile almak en mantıklısı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı