Çözüldü Acer Predator PH317-53-77m7 vs Tulpar T7 V19.4 17.3" oyun bilgisayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YavuSelim

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, başlıkta belirttiğim Gaming laptoplar hakkında kararsız kaldım. Acer olanın ekranının kaç HZ olduğunu bilmiyorum ve önceliğim 144Hz. Acer 120Hz ise gönül rahatlığıyla almayı düşünüyorum fakat emin olamadım bir türlü bilgi sahibi olan kişiler bilgilerini bana paylaşabilir mi acaba? Veya bu 7000-10000 fiyat aralığında başka önerisi olan? Teşekkürler şimdiden.

Çözüm
Genel olarak çok memnunum. Sıcaklık değerleri ve oyun performansı tatmin edici. AC Odyssey ultra ayarlarda oynarken CPU 82-83, GPU 66-69 derecelerde seyrediyor. 60 hz'den geçtiğim için, görüntü gayet akıcı ve güzel geliyor bana. Hiç 144 hz ekran kullanmadım fakat internette çoğu insan farkın farkedilmeyecek kadar ufak olduğunu söylüyor. Bazıları da ben farkediyorum diyor. Benim fikrim CS:GO, R6 gibi oyunları profesyonel olarak oynamıyorsan 24hz'lik fark çok takılınacak bir şey değil.
Acer'ın 144Hz ekranı var. Ben aldığım zaman Acer stokta yoktu diye Monster tercih ettim. Satış sonraki destek ve ömür boyu bakım garantisi olduğundan dolayı monster öneririm. Acer ise daha premium duruyor.

Acer'ın 144Hz ekranı var. Ben aldığım zaman Acer stokta yoktu diye Monster tercih ettim. Satış sonraki destek ve ömür boyu bakım garantisi olduğundan dolayı monster öneririm. Acer ise daha premium duruyor.
Acer 2060lı modelinde 512gb ssd ve 1tb hdd sunuyor ve daha ucuz şu an eğer 120 veya 144hz olduğuna kesinlikle eminsek acer daha mantıklı duruyor çünkü işlemci ve ekran kartları, aynı.

Ben de Acer'ın bahsettiğin modelini kullanıyorum, merak ettiğin soru varsa sorabilirsin. Yalnız benimki Vatan'dan alınma 77AQ modeli ve ekranı 120hz. Hepsiburada'da satılanın ekranını 144 hz olarak biliyordum fakat facebook'da rastladığım sponsorlu bir Acer reklamında 120 hz olduğu yazıyor. Almadan satıcıya mesaj atarak mevzuyu netleştirebilirsin.

Ben de Acer'ın bahsettiğin modelini kullanıyorum, merak ettiğin soru varsa sorabilirsin. Yalnız benimki Vatan'dan alınma 77AQ modeli ve ekranı 120hz. Hepsiburada'da satılanın ekranını 144 hz olarak biliyordum fakat facebook'da rastladığım sponsorlu bir Acer reklamında 120 hz olduğu yazıyor. Almadan satıcıya mesaj atarak mevzuyu netleştirebilirsin.
2060rtx 9750h özellikleri olan laptop ve 120hz değil mi genel olarak memnun musun performansı nasıl vs bana bahseder misin 120hz 144hzden ne kadar farklı ya da?

Genel olarak çok memnunum. Sıcaklık değerleri ve oyun performansı tatmin edici. AC Odyssey ultra ayarlarda oynarken CPU 82-83, GPU 66-69 derecelerde seyrediyor. 60 hz'den geçtiğim için, görüntü gayet akıcı ve güzel geliyor bana. Hiç 144 hz ekran kullanmadım fakat internette çoğu insan farkın farkedilmeyecek kadar ufak olduğunu söylüyor. Bazıları da ben farkediyorum diyor. Benim fikrim CS:GO, R6 gibi oyunları profesyonel olarak oynamıyorsan 24hz'lik fark çok takılınacak bir şey değil.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı