Açık liseye geçmek mantıklı mı?

Dostum kendini böyle mi avutuyorsun gerçekten? Ülkemizde işsizlik oranı gerçekten fazla bunu kabul ediyorum ama iş bulamamalarının bir nedeni de ben üniversite bitireyim yeter deyip kendini geliştirmemeleri. O şekilde iş bulamazlar zaten.

Fikrine saygı duyuyorum, okuyup okumamak kendi tercihin elbette ama ben senin açıkçası böyle büyük bir kararı verecek kadar olgun olduğunu düşünmüyorum. İleride okumadığın için çok pişman olabilirsin. Diplomayı almak da her şey olmuyor bu arada. Sınıfta kalmak kolay bir şey değil, azcık çabayla iyi şeyler yapabilirsin, oku 4 senen boşa gitmesin.

Dostum kendini böyle mi avutuyorsun gerçekten? Ülkemizde işsizlik oranı gerçekten fazla bunu kabul ediyorum ama iş bulamamalarının bir nedeni de ben üniversite bitireyim yeter deyip kendini geliştirmemeleri. O şekilde iş bulamazlar zaten.

Fikrine saygı duyuyorum, okuyup okumamak kendi tercihin elbette ama ben senin açıkçası böyle büyük bir kararı verecek kadar olgun olduğunu düşünmüyorum. İleride okumadığın için çok pişman olabilirsin. Diplomayı almak da her şey olmuyor bu arada. Sınıfta kalmak kolay bir şey değil, azcık çabayla iyi şeyler yapabilirsin, oku 4 senen boşa gitmesin.
Katılıyorum daha 9.sınıfta böyle bir karar cok saçma.

İlk 30k da işsiz göremezsin. Bence oku berberlik yapmaktan daha iyidir emn ol. En kötü KPSS girersin memur olursun düzgün yaşarsın maaşın tatilin belli olur. Bu fırsatlar varken berberliği seçmen kolaya kaçtığını gösterir. Okuldaki eğitimini beğenmezsin iyi bir derece istersin ve evde ders çalışacaksan mantıklı derdim. Ama oku. Hayatının sonuna kadar berberlik yapmak isteyeceğinden emin değilim.
Okumaya niyeti olmayan okuyamaz..
Kardeşim o ilk 30k'ya girmek çok zor işte..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı