Açık liseye geçmek mantıklı mı?

Arifcocops

Centipat
Arkadaşlar berberliğin yarısını öğrenmiş vaziyetteyim. 9. sınıfa bu sene geçtim. Ergen havasında değilim. Okulu sevmiyorum ve hiç gidesim gelmiyor. Ödevlerimi yapmıyorum ve bu sene dersleri geçeceğime inanmıyorum. Sizce açık liseye geçip bir berberin yanına girip çalışsam mı? Bu arada o berberde bana açık liseye geçip benle çalış dedi. Babamla önceden bu konuyu konuşmuştuk ama ben onaylamamıştım. Babam sen nasıl istersen öyle yap dedi. Okula gidiş gelişim sıkıntı çünkü çok uzak. Yardımlarınızı bekliyorum.

İlk 30k da işsiz göremezsin. Bence oku berberlik yapmaktan daha iyidir emn ol. En kötü KPSS girersin memur olursun düzgün yaşarsın maaşın tatilin belli olur. Bu fırsatlar varken berberliği seçmen kolaya kaçtığını gösterir. Okuldaki eğitimini beğenmezsin iyi bir derece istersin ve evde ders çalışacaksan mantıklı derdim. Ama oku. Hayatının sonuna kadar berberlik yapmak isteyeceğinden emin değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı