Adolf Hitler sizin için kimdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Stalin veya Hitler’i savunacak kadar ne yaşadınız?
aslında savunmuyoruz, o dönem yaptığı eylemleri dünya ya ne kadar yararlı ve zararlı onu tartışıyoruz. bu bir toprak mücadelesi aslında konu hitler değil. Fidel Castro ,Vladimir lenin,
Atilla,Cengiz Han. Gibi geleceğe yön vermiş liderler var. Büyük coğrafyada hüküm sürmüş, devrimci, ve komünist, kişiler var. Hitler dediğim gibi yakın dönemde yaptıklarıyla akıllara
kazındı. Neymiş onca masum insan öldü. peki yukarıda saydığım isimler hiç mi masum öldürmedi toprak mücadelesi için? Kan ve Para mücadele sadece bu değildi. Yanlış anlaşılmasın masumlar ölmeli demiyorum ama fazla algı oluşuyor. Ağır şartlar altında bir ülke var ve bir lider çıkıp bunu yapan insanlara bedel ödetiyor.

Son düzenleme:
Ya biz ne olacaktık :D
şuan ki diriliş Ertuğrul'u o zaman yayınlamamız lazımdı. Malum ülkeyi strateji ve üstün zekasıyla ayağa kaldıran birinin heykeline bile saygı duyulmuyor. Biri dediğime bakma akıllara tek bir isim gelmesi gerekiyordu.

aslında savunmuyoruz, o dönem yaptığı eylemleri dünya ya ne kadar yararlı ve zararlı onu tartışıyoruz. bu bir toprak mücadelesi aslında konu hitler değil. Fidel Castro ,Vladimir lenin,
Atilla,Cengiz Han. Gibi geleceğe yön vermiş liderler var. Büyük coğrafyada hüküm sürmüş, devrimci, ve komünist, kişiler var. Hitler dediğim gibi yakın dönemde yaptıklarıyla akıllara
kazındı. Neymiş onca masum insan öldü. peki yukarıda saydığım isimler hiç mi masum öldürmedi toprak mücadelesi için. Kan ve Para mücadele sadece bu değildi. Yanlış anlaşılmasın masumlar ölmeli demiyorum ama fazla algı oluşuyor. Ağır şartlar altında bir ülke var ve bir lider çıkıp bunu yapan insanlara bedel ödetiyor.
Esesboy'a Katılıyorum, düşüncelerimi güzel bir şekilde yazmış.

Dünyaya Almanların üstün ırk olduğunu göstermek için saldırdı.
Aslında olay şu, Hitler Japonya ile istediğini başarabilseydi, ABD ve İNGİLTERE paylaşılacaktı. Eğer Rusya'yı yenseydi yine Türkiye'ye saldırmazdı. ne alabilir ki buradan? petrol için bizi köprü yapabilirdi başka bir seçeneğimiz de olmazdı zaten. Almanya ile müttefik olduğumuz için o dönem pek bir sebepte yoktu. Rusya sınırlarımızı tehdit, etmese çok farklı şeyler yaşardık. Öte yandan Türkiye'ye savaş demek İngiliz ve Amerikan ordusunun Türkiye'ye yardıma gelmesi demekti. Eğer Amerika veya Rusya bize saldırsaydı o zaman rengi değişir işte..

Hitler savunan ruh hastaları var ya forumda 😁 Yazık bu kadar cehalete diyeceğim de Türkiye'de yaşıyoruz normal.
Türkiye ile alakasını pek göremedim. Avrupa'da da Hitler'in görüşlerini savunan çok insan var? Siz cehaletten arındırıldıysanız yaşamayın o zaman Orta Doğu'da.

''Yahudi!!! +Sabun!!! -Yahudi!!! +Sabun!!!'' diye geçen bir film sahnesi aklıma geldi...
Elbette faşizmin her türlüsüne karşıyız... :)

Türkiye ile alakasını pek göremedim. Avrupa'da da hitler'in görüşlerini savunan çok insan var? Siz cehaletten arındırıldıysanız yaşamayın o zaman orta doğu'da.
Bu güne kadar hiç hitler'i savunan Avrupa'lı görmedim. Çok fazla alman tanıdığım da oldu. Türkiye'de sanırım en büyük savunucuları. Burada hitleri övenler Almanya'ya gitse Neo nazilerin dayağını yerler. Türk'lerden özellikle nefret ediyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı