Aile ile aralıksız kavga etmek

Şimdi murfağa gittim bu kafayla devam edersen sonun kötü gibi bir şey söylediler.

Dert anlatamıyoruz bir şey isteyemiyoruz e ben niye hayattayım. Derdimi anlattığımda dinleseler hadi tamamda yok dinlemiyorlar ben anlaşmak istiyorum kimse beni yanlış anlamasın her ne kadar cahil veya nesillerimizin farkı ikisi çok büyük durum göstersede şimdi annem ile babam gerçeği ama anlaşamıyorum üzülüyorum diyorum kale bile almıyorlar sözde her şey benim iyiliğim için ama pratikte sana iyi gelecek dedikleri her şeyin beni daha da berbat ettiği gerçeğini değiştirmedi.

Diyorlaki ben seni yemek kıyafet ve okula göndermekle yükümlüyüm diğer isteklerini kendin çalışarak alacaksın nasıl bir mantık pardon onun zamanında telefon teknoloji yoktu anlamıyorlarki ne demek çocuk yapacaksın sadece okula git gel robot gibi köle sistemi olsun teknolojik alet olmasın hiç çekilmiyor 1 aydır aralıksız kavga ediyoruz bir yerde topluyoruz ama onlar nasıl isterse diye artık kavgayı bitiriyorum bitirdiğime pişman ediyorlar o sinirle dolaşıyorum zaten.

Aile terapisi alabilirsiniz. Bunu anlatabilirsiniz ailenize bu sorunlardan bıktığınızı vb. belli ki ortamda bir iletişimsizlik var.

Psikologla bir saat konuşacak istekler belirtilecek ben kararımdan ve fikirlerimden vazgeçmem ailem diyorli oğlum okula gidecek bizim uslu çoçuğumuz olacak böyle emir verir gibi tarzları konuşmaları yok mu gelde sinirlenme.

Aslında burada psikolog büyük ihtimal sizin tarafınızda olacaktır ama aynı zamanda ailene de olması gerekeni söyleyecektir. Kimse kimsenin gelişimine laf edemez. Sadece ortada dediğim gibi bir iletişimsizlik var belli ki. Bunun çözülmesi sağlanır. Lütfen ön yargılı davranmayın bu konuda çünkü psikolog, psikiyatr konularında insanlar çok yanlış önyargılara sahip. İlk önce bir gitmeyi deneyin, baktınız olmuyor veya istemiyorsunuz; o zaman gitmeyebilirsiniz.

Aile terapisi alabilirsiniz. Bunu anlatabilirsiniz ailenize bu sorunlardan bıktığınızı vb. belli ki ortamda bir iletişimsizlik var.

Aslında burada psikolog büyük ihtimal sizin tarafınızda olacaktır ama aynı zamanda ailene de olması gerekeni söyleyecektir. Kimse kimsenin gelişimine laf edemez. Sadece ortada dediğim gibi bir iletişimsizlik var belli ki. Bunun çözülmesi sağlanır. Lütfen ön yargılı davranmayın bu konuda çünkü psikolog, psikiyatr konularında insanlar çok yanlış önyargılara sahip. İlk önce bir gitmeyi deneyin, baktınız olmuyor veya istemiyorsunuz; o zaman gitmeyebilirsiniz.

Psikiloğu ailem seçecektir ben seçsem bilr arkadan kendilerini haklı bulsunlar diye ya para ya da tanıdık diye halletmelerini isterler küçükkende hep gittik aynı senaryoydu değişmiyor yani.

Psikiloğu ailem seçecektir ben seçsem bilr arkadan kendilerini haklı bulsunlar diye ya para ya da tanıdık diye halletmelerini isterler küçükkende hep gittik aynı senaryoydu değişmiyor yani.

Yani abartı bir para teklif etmedikleri sürece imkanı yok kabul etmez kaliteli ve parası olan bir psikolog. Mesleğine uygun değil bir kere rüşvet. Alacaksa bile kendi açımdan düşünüyorum, çok zengin bir ailen olmalı ve bayağı bir para teklif etmeliler reddedilemeyecek kadar. Çünkü reddederlerse bu kötü olurdu.

Hocama katılıyorum. Tek çözüm bu gibi buradan evinizde olan bitenler tam bilmeden terapi yapamayız sonuçta en sağlıklısı psikolog.

Hocam ailemle konuşmayı deniyorum ama ailem beni haksız buluyor polemiğe girsem kavga çıkar sessiz kalma hakkımı kullanam bende diyorum bakalım sonuç ne olacak laf dalaşına girmeyeceğim.

Bende yaşıyorum yapacak bir şey yok artık robot gibi dinliyorum sonra spora gidip rahatlamaya çalışıyorum nesil farkı herhalde.

Bende yaşıyorum yapacak bir şey yok artık robot gibi dinliyorum sonra spora gidip rahatlamaya çalışıyorum nesil farkı herhalde.

Hayır 90 80'li yıllar güzeldi eskileri hatırlamak tabii ki güzeldir ama bizim zamanımızda bu o yoktu lafını duyunca deliriyorum yahu aradan 40 sene geçmiş 2000'li yıllardan sonra teknoloji çığır açmış sonra sen gel bir şey iste senle kavga etsinler.

Hayır 90 80'li yıllar güzeldi eskileri hatırlamak tabii ki güzeldir ama bizim zamanımızda bu o yoktu lafını duyunca deliriyorum yahu aradan 40 sene geçmiş 2000'li yıllardan sonra teknoloji çığır açmış sonra sen gel bir şey iste senle kavga etsinler.

Yapacak bir şey yok onlarda o kafa bizim zamanımızda petek yoktu donardık diyen insanlar var stres atmalık bir hobi falan bul yoksa olmuyor.

Şimdi önerilerim şöyle.
Eğer çok fazla sorun varsa şiddet falan çocuk yurtlarına başvur polise gidip zaten 2 yıl sonra 18 oluyon atarlar seni.
İntte Online psikolog var ondan randevu al 250 TL gibi bir şey konuş aileni çağırır onlarla konusur iyi olur.
Ya da dedikleri gibi çalış. Ben bir dönemler oyun hesabı kasıp satarak 380 TL kazanıyordum aylık.

Yeni konular

Geri
Yukarı