Ailemin cimriliği

Cimrilik değil bu, ben cimrilik göremedim? Tutumluluk sadece. Milyoner olsam bile suyu çok fazla açana ben de bağırırım, eski telefon hâla çalışıyorsa yenisini ben de almam, çocuğum milletin birbirinin Allah'ına Kitap'ına sövdüğü oyunu oynamaması için ben de bilgisayar almam.
Bu kadar abartısı tutumluluğu aşıyor. Suyu boş yere akıtmak yanlıştır ama ince iplik gibi açarak 10 dakika lavabo başında beklemenin de lüzumu yok. Yeteri kadar kullanmak tutumluluk, bu konuda anlatılanlar cimriliktir. Telefon konusunda tartışmaya girmem, işimi gören bir telefonum varsa ben de sırf param olduğu için yenisini alan biri değilim. Ama mesela 15 yıllık bir bilgisayar da bir gencin işini göremez. Bilgisayarlar sadece oyun oynamak için değildir. Oyunların kitlesi de sadece oyunlara özel değil. Bütün insanlar küfürleri okullardan öğreniyor.

Aileniz biraz eski kafa sanırım yani yazdıklarınızdan onu anladım tabii ki iki tarafta eşit düzeyde haklı denebilir sonuçta babanın ve annenin kazançları zamanı geldiğinde alırlar belki de...Ama isterlerse almayabilirler de bunu da unutma..Zamanı gelince istediklerine kavuşursun sabır ve zaman her şeyin ilacı hocam sadece derslerinizde odaklanın ve derslere para harcayın harcayacaksanız zamanı geldiğinde bana hak vereceksin

Cimrilik değil bu, ben cimrilik göremedim? Tutumluluk sadece. Milyoner olsam bile suyu çok fazla açana ben de bağırırım, eski telefon hâla çalışıyorsa yenisini ben de almam, çocuğum milletin birbirinin Allah'ına Kitap'ına sövdüğü oyunu oynamaması için ben de bilgisayar almam.
PİNTİ.

Geri
Yukarı