Ailemle yaşadığım kumbara sorunu

Anlattığım gibi ben illaki yakalanırım.
Galiba istediğim şeyleri onları almasını beklemeye devam edeceğim bir süre daha.

14 diyelim. Büyük ihtimalle ortaokulda çok para harcamamdan dolayı böyle düşünüyorlar.
Bu arada ben eşya almaktan değil bana hiç fırsat vermemelerine üzülüyorum.
Fazla savurganlık yaptıysan doğru düşünüyorlar. Her şeyin bir zamanı var. Zamanı gelince sana serbestlik elbette tanıyacaklardır.

Sen ne istiyorsun da ailen almıyor?

Sen benim dediğime bakma. Onlar alıyorlar ama artık biraz biriktirip kendime almak bu duyguyu tatmak istiyorum ama yok.

Bunu söylesem kesin trip atarlar hatta kesin bunu derler.

--Iyi artık yemeğini kendin alırsın bulaşığını kendin yıkarsın.

Sen benim dediğime bakma. Onlar alıyorlar ama artık biraz biriktirip kendime almak bu duyguyu tatmak istiyorum ama yok.

Bunu söylesem kesin trip atarlar hatta kesin bunu derler.

--Iyi artık yemeğini kendin alırsın bulaşığını kendin yıkarsın.

Bak bugün akşam yemeğinde annenle babana de ki;
Baba anne ben güzel bir (PC veya telefon ne istiyorsan.) alacağım. Artık kendi paramı kendim biriktereceğim de. Daha sonradan sizde üstüne bir miktar eklersiniz de. Bunu söyle onlara. Sonuç büyük ihtimal olumlu çıkacaktır.

Bak bugün akşam yemeğinde annenle babana de ki;
Baba anne ben güzel bir (PC veya telefon ne istiyorsan.) alacağım. Artık kendi paramı kendim biriktereceğim de. Daha sonradan sizde üstüne bir miktar eklersiniz de. Bunu söyle onlara. Sonuç büyük ihtimal olumlu çıkacaktır.

Deneyeceğim. Bu arada hedef büyük değil. Gamepad istiyorum. Şu an kumbarada 120 TL kadar var. Dua edin terlik yemeyeyim.

Geri
Yukarı