Ailenin işe gir baskısı

Arkadaşlarım bana; Git oyna CS takma böyle şeyleri istedikleri kadar konuşsunlar zorla göndermezler zaten diyorlar. Şuan bu konuyu açmak yerine paşalar gibi rank kasar uyurdum. Vicdanım rahat vermiyor.
Hocam belki çoğu kişi desteklemez ama kaldır başını ezilme altlarında gerekirse 1 ay söylenip dursunlar takma cevap verme eninde sonunda susarlar.
Bunu deneyeceğim tekrar.

Uzaklarda bir yerde bilgisayarcının yanında işe gir durumu anlat abi lütfen bana yardımcı olur musun de bu aralar bilgisayarcılar iş yapıyor format atarsın kasa temizlersin hem eğlenmişde olursun bilgisayarın laptopsa işverenden izin alıp götürüp orada biyere kurarsın masaları falan silip işin olursa bitirir oyun oynarsın ben böyle işte çalıştım bir ara.

Uzaklarda bir yerde bilgisayarcının yanında işe gir durumu anlat abi lütfen bana yardımcı olur musun de bu aralar bilgisayarcılar iş yapıyor format atarsın kasa temizlersin hem eğlenmişde olursun bilgisayarın laptopsa işverenden izin alıp götürüp orada biyere kurarsın masaları falan silip işin olursa bitirir oyun oynarsın ben böyle işte çalıştım bir ara.
Mahallede bir bilgisayarcı varmış ona git diyorlar bi deneyeyim bunu.

Hayatı öğrenmeni, ayaklarının üstünde durup sorumluluk almanı istiyorlar muhtemelen ancak ifade ediş şekilleri biraz tuhaf geldi. Ülkemizin hangi güzide bölgesindensin?

Dostum senin yaşında bana da öyle baskı yaptılar ve bir gün şafak operasyonu ile sabah beni kaldırdılar :) Hadi kalk benimle işe geliyorsun demişti babam. Tekstili hiç haz etmiyorum ama yaşadığım yer komple tekstil diyari sanki :D Ama şimdi Allah var yani :) bu sene 2 ay çalıştım, doların yükseleceğini düşünüp döviz yapmıştım parayı (durduğu yerde değer kaybetmesin diye) daha da kazançlı çıktım. Çalışınca tabii canımı çıkardılar orası ayrı :D Yaşadığın yere çok uzak olmamak kaydıyla tekstile girip kendi çapında iyi para kazanabilirsin, ama bunun bir bedeli de var. Ben çok sinir olmuştum iş yerindeki insanlara, çok değişik insanlar var. Allah iyileri karşına çıkarsın dostum, buradan sadece kendi yaşadıklarımı anlatabilirim ve tavsiye verebilirim sana.

Geri
Yukarı