Aileye Müslüman Olmadığını Açıklamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaratıcı sana seçme şansı bırakmış Allah 2 yolu biliyor eğer iyiliği seçersen ondan sonra ne olacağını kötüyü seçersen ondan sonra ne olacağını? Bunları bilmek de onun yaratıcı sıfatından gelir. İrade tamamen sende sana bırakılan seçim şu 1-2 ya 1 ya 2 atıyorum. Yaratıcı ise 12 olarak görüyor ikisini de biliyor. İrade tamamen senin elinde.

Zaten hangisini seçeceğimi de bilmiyor mu? Haşa, bu kadar güçsüz mü görüyorsunuz? Hani her şeyi bilir, olanları olmadan önce görürdü?

Yaratıcı sana seçme şansı bırakmış Allah 2 yolu biliyor eğer iyiliği seçersen ondan sonra ne olacağını kötüyü seçersen ondan sonra ne olacağını? Bunları bilmek de onun yaratıcı sıfatından gelir. İrade tamamen sende sana bırakılan seçim şu 1-2 ya 1 ya 2 atıyorum. Yaratıcı ise 12 olarak görüyor ikisini de biliyor. İrade tamamen senin elinde.
Kendinizle çelişiyorsunuz efendim. Tanrı sizin neyi seçeceğinizi de bilmeli.

@umut763476

Sorayım hemen, şimdi kader diye bir şey var ve bu daha biz doğmadan yazılıyor. Şimdi sana sorarım, cehenneme gideceğimi bile bile bizi neden yarattı?

Bu soruya diyeceksin ki ''senin seçimlerin belirler, yapmak ya da yapmamak elinde'' ama zaten neyi seçeceğim biliniyor. O günahı işlemeyi tercih edeceğim daha evren yokken belliydi.

''O hanginizin daha iyi iş yapacağını görmek için yarattı'' Bu soruyada şöyle cevap vereyim.Kader şudur: Sen kadere istediğin gibi şekil verirsin.Ama Allah her şekil vereceğin yolu bilir.Belki milyon yol vardır ama her şey Allah'ın elinde olduğu ve onu her an değiştirebileceği için buna ''kader'' deriz. Ve çok merhametli ''o'' Sen yaşamak istemezmisin? Senin yaşamak istediğini bilir Allah.Senin yaşamayı sevdiğinide bilir ve mutlu eder seni.Direk Cehennemde olmakmı yoksa hayatına yavaş yavaş şekil vererek hem işe giderek hem eğlenerek Allaha sadece 5 dk 5 kere ibadet etmekmi? Bence bu 2. dediğim daha mantıklı.Sencede öyle değilmi? Bunları yapan Allahın ölüleri diriltmeye gücü yetmezmi? Kıyamet/Son ayet
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten hangisini seçeceğimi de bilmiyor mu? Haşa, bu kadar güçsüz mü görüyorsunuz? Hani her şeyi bilir, olanları olmadan önce görürdü?
Hayır bilmiyor. Zaten bilseydi irade denilen şey yaratılmazdı.

Hayır bilmiyor. Zaten bilseydi irade denilen şey yaratılmazdı.
_Görüleni+de+görülmeyeni+de+bilen,+yücelerin+yücesi+olan+Allah’a+göre,+aranızdan+sözü+gizleyen...jpg

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Bir şey sormak istiyorum. Müslümanlıktan nasıl vazgeçiliyor? Namaz kılmak, Kuran okumak zor mu geliyor yoksa Allah'ın olduğuna mı inanmak istemiyorsun yada öyle düşüyorsun? Bu arada söyleme.

Seçim her zaman senin dostum unutma.
Konuyu çarptırma. Allah her şeyi bilmez dedin, ayet ile cevap verdim. Kendi gönderdiği (!) kitaptaki birçok ayette her şeyi bildiğini ve gördüğünü söylüyor zaten. O zaman ya Allah düşündüğünüz kadar ulu ve yüce değil, ya da irade diye bir şey yok ve sonucunu bildiği şeyler üzerinden bizimle oynuyor. Hangisi?
Sen hangi şıkkı seçersen ondan sonrasını biliyor.
Bu ne saçma iş :D Hangi kaynakta geçiyor bu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı