Akıllı Telefon Seçimi: Xperia Z, LG G2 veya Nexus 5

BahadirS

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle, aklımda olan telefonlar ve diğer telefonlarla ilgili inceleme videolarını, makalelerini inceledim.
Bu anlamda "objektif" fikirler almayı çok isterim. Yani "ben bunu kullanıyorum, bu hepsini ikiye katlar" düzeyinde olmazsa yorumlar sevinirim :)
Aklımda "Sony Xperia Z", "Lg G2", "LG-Google Nexus 5" telefonları var. Benim için önemli olan "performans".
"Isınma sorunu en az(oyun, uygulamalar açıkken), "Uzun ömürlü ( Bu fırsat her zaman elime geçmiyor. Uzun bir süre bu telefonla idare etmek durumundayım :) ) ve hızlı, güçlü bir performans dısında bir de uzun pil ömrü istiyorum. Onun dısında kamera, fotoğraf video gibi şeylerle çok ilgili değilim. Ayrıca yazılım olarak güncellemelerde aktif bir telefon olursa mutlu olurum.

Ben incelediğimde hepsinin bir eksisi var evet. Aradıklarımın hepsini bi telefonda bulamayacağımı biliyorum. Nexus 5'in pili diğerlerine oranla zayıf. Xperia Z'nin donanımı diğer iki telefona göre düşük, LG G2 nin de servis ve garanti konusunda sıkıntılar çıkarabildiğini duydum. Bu yüzden sizin düşüncelerinizi almak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkür ederim :)

LG'nin güncellemeleri çok sık yapmadığını biliyoruz. Ancak Nexus 5 ve G2 üst seviye telefonlar olduğu için bize sürpriz yapabilir. Benim tavsiyem Lumia 1020 yönünde olacak.

Cevap için teşekkürler. Tavsiye içinde, ancak fiyat olarak Lumia 1020 şu anda 1900-2000 TL civarında ve benim için uygun değil. Xperia Z'nin diğerlerine oranla daha dayanıklı bir telefon olması da beni etkilemişti. Ama sanırım G2 ve Nexus 5'in daha ön planda olduğunu düşünüyosunuz.

Cevap için teşekkürler. Tavsiye içinde, ancak fiyat olarak Lumia 1020 şu anda 1900-2000 TL civarında ve benim için uygun değil. Xperia Z'nin diğerlerine oranla daha dayanıklı bir telefon olması da beni etkilemişti. Ama sanırım G2 ve Nexus 5'in daha ön planda olduğunu düşünüyosunuz.

Nexus 5 ve G2 LG'nin geri dönüşü gibi. Tercih edilen güçlü telefonlar. Ancak ben bir Android platformu kullanıcısı olarak sevmiyorum. Kısmetse yakın zamanda Lumia 925 alacağım. Tabi tercih sizin. Lumia 1020 Vatan'da 1772 lira. Xperia Z ve G2 ortalama 1499 gibi bir fiyattan satılıyor. Diğer arkadaşlarda yorum yaparlarsa daha kolay karar verirsiniz. :)

Nexus 5 ve G2 LG'nin geri dönüşü gibi. Tercih edilen güçlü telefonlar. Ancak ben bir Android platformu kullanıcısı olarak sevmiyorum. Kısmetse yakın zamanda Lumia 925 alacağım. Tabi tercih sizin. Lumia 1020 Vatan'da 1772 lira. Xperia Z ve G2 ortalama 1499 gibi bir fiyattan satılıyor. Diğer arkadaşlarda yorum yaparlarsa daha kolay karar verirsiniz. :)
Evet android ile ilgili benimde soru işaretlerim var. Androidlerin daha çabuk donma kasma problemlerine yol açtıgını ömrünün diğer işletim sistemlerine oranla daha kısa oldugunu biliyorum. Ancak Windows 8'in performansı konusunda da tereddütlüyüm.IOS içinde 4S alıp eski donanım - yeni yazılım kullanmak istemiyorum. İphone 5S'in de fiyatı benim için uygun değil. O anlamda bu 3 telefon arasında gidiyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler. Diğer Arkadaşların da fikirlerini bekliyorum :)

Ben de Nexus 5 almanı öneririm. Çünkü androidin hangi sürümü çıkarsa çıksın tüm güncellemeleri alacak. Birde saf (arındırılmış) bir android kullanırsınız. Üstüne birde işlemci ve kamera performansı eklenince fiyatına göre çok iyi bir telefon bence.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı