AKP'nin İstanbul'a ihanetinin anatomisi

Yurt dışından alınacak borç ve otobüs tarzında şeyler için cumhurbaşkanının onayı gerekli galiba. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ise yıllardan beri bu sorundan şikayetçiydi. Mansur Yavaş "Almanya'dan çok uyguna 10 yıl ödemeli kredi bulduk ama cumhurbaşkanı onay vermiyor." demişti. Ekrem İmamoğlu'da aynı şekilde metrobüs konusunda "Cumhurbaşkanlığı onay vermiyor. Her şey hazır ama bir imza eksik, neden?" tarzında bir paylaşım yapmıştı. Bu insanlar hizmet yapmak istemiyor değil önleri kesiliyor. Sizin gibiler olaya yüzey bakıp geçtiği için göremiyorsunuz.
İzni olmadan söyleye söyleye aldılar. Siz hala savunun bunları. Şaka gibisiniz.

İzni olmadan söyleye söyleye aldılar. Siz hala savunun bunları. Şaka gibisiniz.
İzin olmadan bir şey yapamıyorlar beyfendi. Bu adam yalan söyleyecek olsaydı inan AKP kanadı şimdi saldırıya başlamıştı bile.

İzin olmadan bir şey yapamıyorlar bey efendi. Bu adam yalan söyleyecek olsaydı inan AKP kanadı şimdi saldırıya başlamıştı bile.
Attığınız 2 kaynak da CHP yandaşı kaynak. Ayrıca İmamoğlu kendisi diyor bunu, bir kanıtı doğru düzgün yok. Önceki kredileri nasıl çekti ise bunu da çeker. Ayrıca önceden çektiği 3 adet krediyi devlet ödüyor, yani AKP zarara giriyor her türlü. Ben de olsam buna kredi verdirtmezdim. Hem iş yapamıyoruz, bizi engelliyorlar diyor hem de aynı anda milyar dolarlar harcıyor. Madem iş yapamıyor bu paralar nereye gidiyor?

Attığınız 2 kaynak da CHP yandaşı kaynak. Ayrıca İmamoğlu kendisi diyor bunu, bir kanıtı doğru düzgün yok. Önceki kredileri nasıl çekti ise bunu da çeker. Ayrıca önceden çektiği 3 adet krediyi devlet ödüyor, yani AKP zarara giriyor her türlü. Ben de olsam buna kredi verdirtmezdim. Hem iş yapamıyoruz, bizi engelliyorlar diyor hem de aynı anda milyar dolarlar harcıyor. Madem iş yapamıyor bu paralar nereye gidiyor?

Her belediyenin bir borçlanma limiti var. İBB bu limiti çoktan aştı. Ve halen daha yok ben otobüs alacam boç alacam devlet kefil olsun yok ben yol yapacam devlet para versin. Ben siyasi şov yapacam bana arka çıksın devlet. Böyle belediyecilik ne kolay bende yaparım. Sen kaynak yaratma kaynak üretme devlet versin.

Not: Ekrem İmamoğlu adaylık sürecinde İstanbul nimet nimet. Biz öz kaynaklarımız ile her şeyi yapacağız. Yandaşlara aktarılan parayı kesince İstanbul'a fazlasıyla yetecek. İsraf düzenini kesince para bize yetecek demiyor muydu? Ne oldu bu paralara madem israf düzeni bitti yandaşlara aktarılan para kesildi?

Hem iş yapmayıp hem sürekli alaşmanın anlamı nedir? Siyaset çözüm üretme sanatıdır. Ama muahalefet sürekli ağlaşıyor. Mansur Yavaş neden hiç ağlaşmadan sadece çalışıyor mesela? Neden hiç siyasi demeçler vermeden sadece işine bakıyor?

Açıkçası umurumda değil fakat bundan sonra iktidarda AKP'nin kalmasını isterim. Çünkü fakirin ödediği vergiden bende kazanıyorum artık. Bu dümenin bozulmasını istemem. Zaten kimse bu duruma karşı koymuyor, ses var ama icraat yok. Ben zamanında söyleyince fakir edebiyatı, şükür edebiyatı yapanlar vardı. Şimdi bende kendimi düşünüyorum.

Açıkçası umurumda değil fakat bundan sonra iktidarda AKP'nin kalmasını isterim. Çünkü fakirin ödediği vergiden bende kazanıyorum artık. Bu dümenin bozulmasını istemem. Zaten kimse bu duruma karşı koymuyor, ses var ama icraat yok. Ben zamanında söyleyince fakir edebiyatı, şükür edebiyatı yapanlar vardı. Şimdi bende kendimi düşünüyorum.
Hangi ilden vekil oldunuz?

Geri
Yukarı