AKP'nin İstanbul'a ihanetinin anatomisi

Hangi ilden vekil oldunuz?
Torpil işine girecek kadar alçak değilim, herhangi bir ilden de vekilliğim yok. Sadece paramı değerlendirmek isteyen birisiyim. Madem bir takım zihniyet değişmiyor, bende kazançlı olan tarafı seçeyim dedim. Ben hakkımızı yedirmeyelim diyorum, çoğu kişi bana fakir ve şükür edebiyatı yapıyor. Şimdide şükür edip benim parama değer katıyorlar. Kusura bakmayın ama şu anki hükümet ile bu şekilde kazançlı çıkıyorsunuz. Parası olan daha zengin, parası olmayan daha fakir oluyor.

Torpil işine girecek kadar alçak değilim, herhangi bir ilden de vekilliğim yok. Sadece paramı değerlendirmek isteyen birisiyim. Madem bir takım zihniyet değişmiyor, bende kazançlı olan tarafı seçeyim dedim. Ben hakkımızı yedirmeyelim diyorum, çoğu kişi bana fakir ve şükür edebiyatı yapıyor. Şimdide şükür edip benim parama değer katıyorlar. Kusura bakmayın ama şu anki hükümet ile bu şekilde kazançlı çıkıyorsunuz. Parası olan daha zengin, parası olmayan daha fakir oluyor.
Sizi sorguladığımdan değil fakat nasıl bir kazanç olduğunu anlayamadım.

Attığınız 2 kaynak da CHP yandaşı kaynak. Ayrıca İmamoğlu kendisi diyor bunu, bir kanıtı doğru düzgün yok. Önceki kredileri nasıl çekti ise bunu da çeker. Ayrıca önceden çektiği 3 adet krediyi devlet ödüyor, yani AKP zarara giriyor her türlü. Ben de olsam buna kredi verdirtmezdim. Hem iş yapamıyoruz, bizi engelliyorlar diyor hem de aynı anda milyar dolarlar harcıyor. Madem iş yapamıyor bu paralar nereye gidiyor?
İmamoğlu dediğiniz kişi İBB Belediye Başkanı hatırlatmak isterim.

İmamoğlu dediğiniz kişi İBB Belediye Başkanı hatırlatmak isterim.
B-Bir dakika, nasıl ya? İmamoğlu İBB Belediye Başkanı mıydı?? Ben kendisini tefeci sanıyordum.
O MAY GAT BU NASIL DUMATES ÇORBASI - YouTube

Her belediyenin bir borçlanma limiti var. İBB bu limiti çoktan aştı. Ve halen daha yok ben otobüs alacam boç alacam devlet kefil olsun yok ben yol yapacam devlet para versin. Ben siyasi şov yapacam bana arka çıksın devlet. Böyle belediyecilik ne kolay bende yaparım. Sen kaynak yaratma kaynak üretme devlet versin.

Not: Ekrem İmamoğlu adaylık sürecinde İstanbul nimet nimet. Biz öz kaynaklarımız ile her şeyi yapacağız. Yandaşlara aktarılan parayı kesince İstanbul'a fazlasıyla yetecek. İsraf düzenini kesince para bize yetecek demiyor muydu? Ne oldu bu paralara madem israf düzeni bitti yandaşlara aktarılan para kesildi?

Hem iş yapmayıp hem sürekli alaşmanın anlamı nedir? Siyaset çözüm üretme sanatıdır. Ama muahalefet sürekli ağlaşıyor. Mansur Yavaş neden hiç ağlaşmadan sadece çalışıyor mesela? Neden hiç siyasi demeçler vermeden sadece işine bakıyor?
Ekrem İmamoğlu göreve geldiğinde kasası ağzına kadar dolu bir IBB yoktu ortada. O sırada ise dolar 5 TL idi şimdi ise 18 TL. IBB kendi vatandaşlarına aşırı yük bindirmek istemediğinden dolayı aşırı zam yapmıyor. Devlet bankalarının saçma bir şekilde kredi vermemesinden dolayı adam dönem dönem yurt dışından kredi almak zorunda kalıyor. Bu kredinin faizi ve anapara ise sürekli TL'nin değer kaybetmesinden dolayı IBB'nin işini daha da zorlaştırıyor. TL'nin 10 kuruş değer kaybetmesi bile milyonlarca lira zarara uğratıyor belediyeleri ama bazı belediyeler onlardan hiç etkilenmiyor. Siz o belediyeleri gayet iyi bilirsiniz.
Mansur Yavaş pek haberlere çıkan birisi değil. Meclis açık olduğunda Mansur Yavaş'ı izlemeni öneririm. Muhaliflere nasıl geçirdiğini, projektörler ile torpille işe girenleri yayınladığını belki ilerleyen zamanlarda yeniden görebilirsiniz.

Geri
Yukarı