Aliexpress'den aldığım ürünü iade edebilir miyim?

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Merhabalar, hayırlı günler. Aliexpress üzerinden krampon siparişi verdim lakin ben aldığımda dolar kuru yüksekti 360 civarına aldım, vergi ve yeni kullanıcı kuponu ile.

Krampon şu an ürün 260 TL vergi ile 313 TL geliyor bir de kupon kullansam baya düşüyor. Şu an aynı kramponu yeni kullanıcı kuponu ile almaya kalksam baya uyguna geliyor 100 TL daha uyguna civarına sanırsam, sizce değer mi yoksa alıp kullansam mi? Başka model krampon da beğendim gibi ama bu da güzel, ürün sanırsam aras ile gelecekmiş almadan geri göndersem iş uzar gibi.

Son düzenleme:
100 TL için bu kadar tan tana ile uğraşmazdım ben. Tabi kimisi için 100 TL bile önemli ama 1-2 ay uğraşırsın. İade et, geri gitsin, iade kabul edilsin, yenisini sipariş ver, geri gelsin vs.
Haklısınız hocam, lakin 100 TL az bir miktar değil. Ben de böyle tantana olayını sevmiyorum gitsin gelsin para iadesi kupon bekle 14 gün sonra tekrar al vs vs. ama başka krampon da hoşuma gidince aklım çelindi biraz ama aldığım krampon da gayet hoş sadece zarara girdim biraz :D

Bu aldığım krampon:
Screenshot_3.png

Eki Görüntüle 1253855

Bu sonradan hoşuma giden krampon:
Screenshot_1.png

Fark etmez, yurt dışı gönderisi olduğu için ödeme yapmak zorundasınız bu iki kalem için.
Allah Allah kargo geldiğinde sorarım. Ürün gelsin, elime ugrasmayacagim vallahi artık.

@inPijamas @Marla Singer @AirLife Benim şansım da bu kadarı. Hocam, ürün geldi şimdi de. Severek almıştım giyecektim guzelcene lakin büyük ve kaba duruyor ayakkabı. İçi aşırı plastik kokuyor. Satıcıdan en azından tam para iadesi veya kısmı para alsam tekrardan sipariş verebilirim de. Nasıl yaparım? Ne demeliyim? Direk dispute açmak yerine satıcı ile konuşmalı miyim?

Geri
Yukarı