Alım gücümüz yakın zamanda yükselir mi?

Bu ülke bitti. Dolar 80 kuruş olsa bile hiçbir şey yurt dışı veya eskisi gibi olmayacak. Ne yani dolar 10 yıl içinde 80 kuruşa düştü diyelim. Ülker, eti, Slazenger vs gibi markalar yurt dışında ki gibi kaliteli çikolata, bisküvi, ayakkabı üretecek mi yani? Boş. Sadece daha yüksek kar edecekler ya da fiyatlar daha düşük olacak.

Hepsinde haklısınız ben sadece ekonomi alanında konuşuyorum o alanda daha yetkinim ama gerçekten zor değil tarıma yapılabilecek yatırımlar turizme yapılabilecek yatırımlar Türkiye gibi bir coğrafyayı bu ahle getirmek çok zordu başardılar sağ olsunlar ama geri düzeltmek de bir o kadar kolay yanlış anlaşılma olmasın dolar 2 yılda 1-2 lira olacak demiyorum ama çok rahat 10 liranın altını görebiliriz 2 yılda güven artarsa yabanci yerli yatırımlar DS artar bunlar domino etkisi gibi büyür de büyür.
Hocam onu yapmamız için öncelikle eğitim sistemini de değişmemiz lazım yani tamam değişir ancak ülke de her şey vasat her şeyi değiştirmek lazım ve uzun zaman alacak, hani ülkeyi öyle bir hale getirdiler ki sıfırdan kurulmuş bir devlet kadar geriden başlayacağız resmen.

Hocam onu yapmamız için öncelikle eğitim sistemini de değişmemiz lazım yani tamam değişir ancak ülke de her şey vasat her şeyi değiştirmek lazım ve uzun zaman alacak, hani ülkeyi öyle bir hale getirdiler ki sıfırdan kurulmuş bir devlet kadar geriden başlayacağız resmen.

Sıfırdan kurulsa daha iyi olur ki. Böyle olmaz.

Sıfırdan kurulsa daha iyi olur ki. Böyle olmaz.
Dostum sıfırdan kursan ne kuracaksın Türkiye Cumhuriyeti şuan devlet olarak gelişmiş ülkelerden geri kalır bir vizyonu yok sadece iktidar kötü, yani iyi bir yönetimle halledilebilir, sıfırdan kurmak demek bu ülkeyi yıkıp yeniden ülke kurmak demek aşırı mantıksız olur, savaş yok hiçbir şey yok ve ülke yıkıp ülke kuruyoruz hatta ve hatta uluslararası olarak komik bir duruma bile düşeriz.

Dostum ülke kurmak ne demek? bunu biliyorsan ne demek istediğimi zaten anlarsın, var olan bir cumhuriyet topraklarında yeniden ülke kuralım diyorsan öncelikle var olan cumhuriyeti yıkman lazım.

Yani herkesin kendi görüşü ama insanların ülkemizden gitsinler dediği göçmenlerin konumuna siz başka bir ülkede düşeceksizin. Askerler savaşlarda cephelerde savaştı öldü ülkeyi kurtarmak için. Kimse sana kurşun ye öl demiyor. Ama ülkenin geleceği için uğraşmak sana saçma geliyorsa zaten yerin burası değil. Uğurlar olsun.
Fikir ayrılıkları yaşanabilir, bu olağan bir şey.

Elbette kimse bana kollarını açarak gel demeyecek, bu sebeple dâhâ çok çalışmak zorundayım dâhâ iyi yaşam koşullarına ulaşmak için.
Halkı kurtarmak benim vazifem değil, o kadar büyük adam değilim.

Bu ülkede dâhâ fazla üzücü şeyler görmek istemiyorum, tekrar ve tekrar siyasilerin yanlışları yüzünden yiten canlara tanık olmak istemiyorum.

Merhaba forum üyeleri, bildiğiniz gibi alım gücümüz oldukça düşük. Bugün bir şey almaya kalksan bile ateş pahası olmuş durumda. Örneğin, telefonumu yenilemek istiyorum. 4,5 yıldır 6S kullanıyorum ve artık gerçekten yetersiz gelmeye başladı. Ekranı patladı falan filan. Bakıyorum fiyatlara, S23 Ultra 40 bin falan. iPhone telefonlara bakıyorum onlar da aynı civarda. Yani bir telefon nasıl 40 bin TL olur aklım almıyor. Alım gücümüzün yakın zamanda yükseleceğini düşünüyor musunuz? Özellikle seçimden sonra. Teşekkürler.
Hic sanmiyorum.

Dostum ülke kurmak ne demek? Bunu biliyorsan ne demek istediğimi zaten anlarsın, var olan bir cumhuriyet topraklarında yeniden ülke kuralım diyorsan öncelikle var olan cumhuriyeti yıkman lazım.

Demek istediğimi anlamadınız sanırım.
Demek istediğim sıfırdan bir ülke kurulsa. Normal bir ülke. Bir ülke yıkmadan normal kurmak. Milli marş vs demiyorum. Ekonomi olarak. Türkiye'nin şu anki halini düzeltmekten daha kolay olurdu. Kolay olurdudan kastım alım gücü kat kat yüksek olurdu.

Fikir ayrılıkları yaşanabilir, bu olağan bir şey.

Elbette kimse bana kollarını açarak gel demeyecek, bu sebeple dâhâ çok çalışmak zorundayım dâhâ iyi yaşam koşullarına ulaşmak için.
Halkı kurtarmak benim vazifem değil, o kadar büyük adam değilim.

Bu ülkede dâhâ fazla üzücü şeyler görmek istemiyorum, tekrar ve tekrar siyasilerin yanlışları yüzünden yiten canlara tanık olmak istemiyorum.

Haklısın hocam ama yalnız sen büyük değilsin ama milyonlarca genç çok büyük. Sonuçta bu ülke gökten inmedi. Sen ben gibi insanlar kurdu ve yönetti. Yorucu bir dönem ama umarım en kısa sürede geçip gider. Hepimiz için hayırlısı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı