Allah'ın adaleti adil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle konular açıldığı zaman genelde çok büyük tartışmalar oluyor ve bir moderatör gene konuyu kilitliyor. Şöyle konular açıp kırmayın birbirinizin kalbini 😏

Böyle konular açıldığı zaman genelde çok büyük tartışmalar oluyor ve bir moderatör gene konuyu kilitliyor. Şöyle konular açıp kırmayın birbirinizin kalbini 😏
Aynısını söyledim ve adamın biri bana ne dedi biliyor musun? ''Dünyanın en saçma fikrine sahipsin, adamlar bana laf atıyor (aslında laf atma yok ortada adam sadece Allah'ın varlığını savunuyor) sende bana -susun, birbirinizi kırmayın- diyorsun'' diyor.
Ve orada dalga geçer bir üslupla konuşan bana bu lafı atan adam.

İnanmayan arkadaşlar nasıl anlamak istiyorlarsa öyle anlıyorlar. Her konuyu hem çarpıtıyorsunuz hemde tam olarak araştırmadan hazır cevap veriyorsunuz.

Burada denilen insanların Müslümanlık dışı bir dine tapacakları veya ateist olacakları olduktan sonra ise saçma kararlılıkları yüzünden Müslümanlığı geri seçmeyeceklerindendir. Örnek vermem gerekirse siz :)
Gayet yakmak istiyor. Zaten neden tanrı bizi sınıyor ki? Sonucunda ne olacak? Yanmamızın veya sevinmemizin ne etkisi olacak? Tanrının oyuncakları mıyız?
Konuyu açan başkalarının da fikirlerini almak istemiş. Bu gayet normal.

Düşüncelerim kalbinizi kırıyorsa da ne bileyim 😶

İsteseydim hepinizi kurtarırdım, ama canım istemiyor, hepinizi yakacağım, kafama koydum bir kere.
Eki Görüntüle 490875
O'nun emri, bir şeyi (yaratmak) dileyince ona sadece "OL!" demektir. O da hemen oluverir.
Yasin suresi 82. Ayet

Biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık.

Eğer bir eğlence edinmek isteseydik, onu kendi katımızdan edinirdik, bunu asla yapmayız.
Enbiya Suresi 16.17 ayetler

Arkadaşlar Kuran'ı Kerim başlı başına bir mucizedir
Her ayet zamanla indi tek ineni var ardarda inen ayetler var bir andan inen surlerde var neye ve niçin indiğini bilmediğiniz ayetlerin tefsirine bakın toplamda 23 yıl sürüyor ve ben sana ayetlerle cevap veriyorum çünkü Kuran-ı Kerim o zamandan günümüze gelmiş ve kıyamete kadar ise korunacağı bildiren bir kitap indiği dönem arapça çok gelişmiş bir dil(Cahiliye dönemi) o dönem insanlar güzel şiirler yazıp en güzelini kabe duvarına asarlardı. Peygamber efendimize şair sihirbaz demişlerdi ama o okuma yazma bilmezdi

Aynı şekilde Musa a.s döneminde sihir yaygındı ve Musa a. s Nil nehrini yardı içinden geçtiler

İsa a.s döneminde ise tıb yaygındı ve İsa a.s zamanında tıp gelişti

demem o ki Kuran-ı kerim den neye ve ne için indiğini bilmediğiniz ayetleri araştırın tefsirine ayrı bakın. Herşeyi bilen gören ALLAH c.c bizim bilmediğimizi bilir görmediğimizi görür

Son düzenleme:
Sen böyle sor sor dur :) seni tatmin edecek cevabı attım sana :)
Bu adamın bazı videolarını izlemiştim, etmiyor.
O'nun emri, bir şeyi (yaratmak) dileyince ona sadece "OL!" demektir. O da hemen oluverir.
Yasin suresi 82. Ayet

Biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık.

Eğer bir eğlence edinmek isteseydik, onu kendi katımızdan edinirdik, bunu asla yapmayız.
Enbiya Suresi 16.17 ayetler

Arkadaşlar Kuran'ı Kerim başlı başına bir mucizedir
Her ayet zamanla indi tek ineni var ardarda inen ayetler var bir andan inen surlerde var toplamda 23 yıl sürüyor ve ben sana ayetlerle cevap veriyorum çünkü Kuran-ı Kerim o zamandan günümüze gelmiş ve kıyamete kadar ise korunacağı bildiren bir kitap indiği dönem arapça çok gelişmiş bir dil o dönem insanlar güzel şiirler yazıp en güzelini kab() e duvarına asarlardı
Niye o zamanlarda geldi? Neden daha ileri bir zamanda gelmedi? Kitabın o zamanki halinde olduğunu nereden biliyorsunuz?

Birbirini kırmadan, incitmeden yapılan tartışmalar kişiye bilgi kazandırır. 2 tarafta bilgi sunar, bilgi üzerine tartışılır.

@Mor Fasulye gibi adamlar gelip saçma mesajlar yazabilirler. Onları aldırış etmez isek konu kapanmaz.

Allahın dinini öğrenmek istiyorsan yaşar nuri öztürkün kitaplarını oku çelişkilerden arınmak hakikatı anlatıyor kitapları.

Ya bırakın bu hikayeleri, çocuklar istismara uğrarken tanrı nerede adaleti nerede, yine çocuklar açıklıktan ölürken tanrı ve adaleti nerede, mazlumlar yaşamak için çırpınırken tanrı ve adaleti nerede, garibanın hakkı yenirken tanrı ve adaleti nerede? Bana yok iman yok mucize vs. gibi kavramlarla gelmeyin ilahi adaletin varlığına dair kanıt sunun inanayım.
Nalet olsun adamım, Tanrı bütün bunların hepsini engelleseydi, Cehennem kimlere kalacaktı aslan parçası?

Birbirini kırmadan, incitmeden yapılan tartışmalar kişiye bilgi kazandırır. 2 tarafta bilgi sunar, bilgi üzerine tartışılır.

@Mor Fasulye gibi adamlar gelip saçma mesajlar yazabilirler. Onları aldırış etmez isek konu kapanmaz.
Bu forumda olmuyor işte öyle. 5-6 tane konu gördüm bu şekilde açılan ve hepside kilitlendi büyük kavgalar yüzünden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı