Allah'ın adaleti adil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanmayan arkadaşlar nasıl anlamak istiyorlarsa öyle anlıyorlar. Her konuyu hem çarpıtıyorsunuz hemde tam olarak araştırmadan hazır cevap veriyorsunuz.

Burada denilen insanların Müslümanlık dışı bir dine tapacakları veya ateist olacakları olduktan sonra ise saçma kararlılıkları yüzünden Müslümanlığı geri seçmeyeceklerindendir. Örnek vermem gerekirse siz :)
Eğer Allah benim yapacaklarımı yazmasaydı bu dediğiniz mantıklı olabilirdi.
Hadîd Suresi 22. Ayet: Yeryüzüne ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki biz onu yaratmadan önce o, Kitap'da bulunmasın. Doğrusu bu Allah'a kolaydır.

Semavi dinlerdeki her şeyi bilen tanrı ile özgür irade kendi içinde çelişkili.

@244012
Biraz düşün, tanrı bunları engelleseydi, Herkes tanrının olduğunu bilecekti. İnanan ve inanmayan arasında ki fark ne olacak. Şimdi ben istemez miyim? Dünyadaki tüm kötülükler bitsin.

@244012
Biraz düşün, tanrı bunları engelleseydi, Herkes tanrının olduğunu bilecekti. İnanan ve inanmayan arasında ki fark ne olacak. Şimdi ben istemez miyim? Dünyadaki tüm kötülükler bitsin.
Masum canlara zarar verilmeyen bir dünya tanrıya zor mu geldi?
Birbirini kırmadan, incitmeden yapılan tartışmaların kişiye bilgi kazandırdığına inanmıyorum. :)
Bana kazandırdı. Ben bilirim diyen bir insan olmadığım için Technopat'ın çok yararı oldu.

Dünya bir sınav yeri. Küçük çocukların aç kalmasına neden olanlar nasıl sınavdan başarısız olacaklarsa, acı çekenler ve iyilik yapanlar da inancını kaybetmediği sürece ödüllendirilecekler.

Dünya bir sınav yeri. Küçük çocukların aç kalmasına neden olanlar nasıl sınavdan başarısız olacaklarsa, acı çekenler ve iyilik yapanlar da inancını kaybetmediği sürece ödüllendirilecekler.
Neden sınanıyoruz? Bir tanrı neden sınar? Neden ödüllendiriliyoruz?

Bana kazandırdı. Ben bilirim diyen bir insan olmadığım için Technopat'ın çok yararı oldu.
Hafif makara tarzında yazmıştım onu :D
Neden sınanıyoruz? Bir tanrı neden sınar? Neden ödüllendiriliyoruz?
Bir öğretmenin bildiği bir üniversite sorusunu ilkokuldayken kendi ilkokul arkadaşlarına sorarsan bir cevap alabilir misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı