Allah'ın her şeye gücü yetiyorsa neden birinin ona kulluk etmesine ihtiyaç duyuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her biri aynı şeyi söylüyor. Böyle bir forumda açması farklı görüşleri duymak için mantıklı. İnternete "Öbür dünya neden var?" gibi bir soruyu sormak herkesin aklına gelir.
Dini bilgisi eksik insanların dediklerini bahane ederek dinden de uzaklaşabilirsin.
Teknoloji forumunda "felsefe" başlıgı var, görmek istemiyorsanız sadece teknoloji konularını takip edin, beğenmiyorsanız gelmeyin buralara. Boş boş şeyler yazmaktan sıkılmadınız mı ya?
Konunun açılmasının komple boş olması peki ?

O zaman neden yarattı bizi 🤔
Konuya yanlış yerden giriyorsunuz. İnsanların ne yaptığı, cennete veya cehenneme gitmemiz Allah için bir şeyi değiştirmiyor, ihtiyacı olsaydı değiştirirdi. Sizin merak ettiğiniz konu Allah'ın neden insanları yarattığı, neden ihtiyaç duyduğu değil.

Bu soruların cevapları zaten din seçimine gidiyor. Güvenilir kaynaklardan araştırarak kendiniz vermelisiniz kararınızı. Sadece İslam dinini de araştırmayın, her dinin inananı için doğru olduğunu unutmayın.

O zaman neden kulluk yapıyoruz neden bizi sınava sokuyor?

İnsan nankörlüğü fıtratından gelir. Allah bizim cennet veya cehenneme gideceğimizi biliyor. Eğer bizi dünyaya göndermeden direkt olarak cennet veya cehenneme koysaydı. İnsanlar olarak isyan ederdik. Neden bizi direkt olarak cezalandırdın diye. Dünyaya gönderilme amacımız bu.

Kafamdaki soruların cevaplanması için açtım bu konuyu fakat daha da çok karıştı ya :) Allah her şeye sahipse neden bizi yarattı ki. Zaten her şeye sahip?

Kafamdaki soruların cevaplanması için açtım bu konuyu fakat daha da çok karıştı ya :) Allah her şeye sahipse neden bizi yarattı ki. Zaten her şeye sahip?
Pek bir bilgim yok sadece bazı şeylere insan aklının yetmeyeceğini yani ne yaparsak yapalım algılayamayacağımızı biliyorum. Belki bu soru da onlardan biridir.

Teknoloji forumunda "felsefe" başlıgı var, görmek istemiyorsanız sadece teknoloji konularını takip edin, beğenmiyorsanız gelmeyin buralara. Boş boş şeyler yazmaktan sıkılmadınız mı ya?
Ayrıca ben teknoloji forumunda felsefe konusu açılmasın demedim. Tüm internette aradığı felsefi cevabı teknoloji forumunda bulacağını düşünmesindeki çelişkiden bahsettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı