Almanya'dan alinan diploma Türkiye'de gecerliligi

bilgisayar tamir yapana "kasap" derler. Tamam anladım, Almanya'da bile bu meslek pek sevilmez çünkü artık herkes yapıyor. Fakat bir elektronik ve bilgisayar mühendisi ve teknisyeni ne is yapar öyleyse Türkiye'de?

Anlamıyorum sizi. Ben bu sabah "karnımı doyurmak" için saat 5de kalktım. 50km yol yaptım ofise gitmek için, ve 50km yol geri dönmek için. Saat sekiz-otuzu geçiyor, 10 dakika önce girdim eve. Bu mu "karın doyurmak"?
Yapmayın beyler..
Türkiye'de bir fark olmayacak. Daha az para kazanacaksın. :)

Bilgisayar tamir yapana "kasap" derler. Tamam anladım, Almanya'da bile bu meslek pek sevilmez çünkü artık herkes yapıyor. Fakat bir elektronik ve bilgisayar mühendisi ve teknisyeni ne is yapar öyleyse Türkiye'de?

Hocam şantiye veya büroda gerekli incelemelerini yapabilir. Bunun yanı sıra laboratuvarlar, elektrik santralleri, elektrik üretim ve dağıtımı için uygun olan açık hava sahalarında çalışabilir. Elektronik mühendisleri özel sektör veya kamu sektöründe de iş bulabilirler. Hocam siz işinizi güzel yaparsanız. Size kasap denmez. Ve çoğu kişi bilgisayarı tamir ettirmeye size getirir. Önemli olan işi güzel yapmaktır.

Geri
Yukarı