Amazon değişim ürünü mağduriyeti

berkezz

Hectopat
Daha fazla  
Ekim 2021'de amazon.com.tr'den MSI Clutch GM08 mouse satın aldım. Geçtiğimiz ay mouse bozuldu ben de servicepoint'te götürdüm. 1 gün geçmeden değişim raporunu verdiler.

Raporu aldığım gibi Amazon ile irtibata geçtim. Bana stokun olmadığını ya stok beklemem gerektiğini ya da para iadesi yapabileceklerini söylediler. 2021'de 100TL'ye aldığım ürüne para iadesini kabul etmedim ve stok beklemeyi kabul ettim. Birkaç gün sonra stoklar geldi tekrar irtibata geçtim bana bozuk ürünü bize gönderin yenisini gönderelim dediler ama MSI bozuk olanı benden aldı. Bunu izah etmeye çalışana kadar 4 kez görüştüm hepsinde aynı cevabı aldım, depoya iletildi.

Bu süreçte stok da bitti. Daha da geri gelmedi. Sonuç olarak 1 ay oldu ve hâlâ mouse bekliyorum. Stok ne zaman gelir diye sorduğumda biz bir şey söyleyemeyiz stok talebinizi ilettik diyorlar. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa beklemeye devam mı etmeliyim?

Amazon zaten ürüne kendisi garanti veriyor siz niye servicepoint'e götürdünüz ki? Canlı destek talebinizi iletmiş başka bir şey yapamaz şu anda. Keşke ilk başta direkt Amazon ile görüşseydiniz Advanced RMA uyguluyorlar genellikle.

Siz ne bekliyordunuz ki adamlar demişler siz bize bozuk olanı gönderin biz size yenisini gönderelim doğru olanı da budur ki farenin MSI'da kalmasida saçmalık ürüne değişim talebi verildi ise ya firmaya iletilir firma yenisini gönderir ya da ürün geri verilir alınan yere değişim raporu ile gönderirsin.

Siz ne bekliyordunuz ki adamlar demişler siz bize bozuk olanı gönderin biz size yenisini gönderelim doğru olanı da budur ki farenin MSI'da kalmasida saçmalık ürüne değişim talebi verildi ise ya firmaya iletilir firma yenisini gönderir ya da ürün geri verilir alınan yere değişim raporu ile gönderirsin.
GridArt_20230827_202437924.jpg
Amazon zaten ürüne kendisi garanti veriyor siz niye servicepoint'e götürdünüz ki? Canlı destek talebinizi iletmiş başka bir şey yapamaz şu anda. Keşke ilk başta direkt Amazon ile görüşseydiniz Advanced RMA uyguluyorlar genellikle.
Ürünü MSI Türkiye yetkili servisine gönderdiğim için özür dilerim. Suçlu benim ki ürünü yetkili servise götürdüm.

Ki adamların da bi suçu yok. Raporu götürdüğüm günün ertesi sabahı ulaştırdılar. Sorun Amazon müşteri hizmetlerinin birbirleri ile kopuk olması

Rapor ve stok geldikten sonra 4 kişiyle görüştüm. Dördüne de ürünün MSI'da olduğunu anlattım. Dördü de sorun olmayacağını depoya bildirdiklerini söylediler ama bir gelişme olmadı. Ardından MSI ile mailleştim resmi bir yazı veyahut ürünü geri alabilmek için. Cevap fotoğrafta. Şimdi de stok yok ama suçlu ben oldum.

Durum nedir hocam? Bende laptopumu değiştirmek istiyorumda stok konusu sıkıntı gerçekten fiyatlarda sürekli artarken doğal olarak iade falan etmek istemiyor kimse, muadilini vermeyede yanaşmıyorlar asla.

Durum nedir hocam? Bende laptopumu değiştirmek istiyorumda stok konusu sıkıntı gerçekten fiyatlarda sürekli artarken doğal olarak iade falan etmek istemiyor kimse, muadilini vermeyede yanaşmıyorlar asla.
1 ay sonunda stok yenilendi ürün değiştirildi.

Geri
Yukarı