Çözüldü Amazon TR banka kartında para olmamasına rağmen siparişin verilmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar arkadaşlar. Banka kartımda ve hesaplarda hiç para yok. Para olmadığı halde Amazon siparişimi onayladı hatta Express kargo ile gönderecekti. Ben hemen iptal ettim. Bu durum nasıl olabiliyor? Amazon'a mail attım bu sorun var diye. Hem de 2 kere sipariş verdim ve hemen iptal ettim. Ya da kapıda mı ödeme miktarını isteyecekti? Bu eksiklik tehlikeli değil mi?

Amazon müşteri hizmetleri aradı. Sistemde gözüküyormuş sorun yok. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar. Banka kartımda ve hesaplarda hiç para yok. Para olmadığı halde Amazon siparişimi onayladı hatta Express kargo ile gönderecekti. Ben hemen iptal ettim. Bu durum nasıl olabiliyor? Amazon'a mail attım bu sorun var diye. Hem de 2 kere sipariş verdim ve hemen iptal ettim. Ya da kapıda mı ödeme miktarını isteyecekti? Bu eksiklik tehlikeli değil mi?

Para çekim işlemi başarılı olana kadar ürün çıkmaz.
İlk aşamada muhtemelen senin kart bilgilerini doğrulayarak ön sipariş oluşturmuştur.

Gelen mesaj onay mesajı imiş. Sistemde çıkıyormuş sorun yok yani. Kartta hesapta para vs yoktu. Konu kilitlenebilir. Ortalığı boşuna ayağa kaldırdım.

Merak etme. Amazon dahil diğer tüm firmaların bu sistemleri kendilerine gelince asla bir hata yapmaz. Bazen aynı işlem için kullanıcıdan 2+ defa para çekebilirler. Sonra size "sistemlerimiz hata yapmış" diyebilirler. Ama kendilerine hata yapmaz asla aynı sistemleri. İşleminiz iptal olacaktır.

Merak etme. Amazon dahil diğer tüm firmaların bu sistemleri kendilerine gelince asla bir hata yapmaz. Bazen aynı işlem için kullanıcıdan 2+ para çekebilirler. Sonra size "sistemlerimiz hata yapmış" diyebilirler. Ama kendilerine hata yapmaz asla aynı sistemleri. İşleminiz iptal olacaktır.

Normalde sistemde aksaklık oldu deyip iptal olurdu. Onay verince şaşırdım. Başım ağrımasın diye mail atmıştım amazona ama sorun yokmuş. MH anlattı.

Normalde sistemde aksaklık oldu deyip iptal olurdu. Onay verince şaşırdım. Başım ağrımasın diye mail atmıştım amazona ama sorun yokmuş. MH anlattı.

Aynen bak başın bile ağrıyabilir yani :D Çünkü dediğim gibi, kendine kusursuz olan sistemleri kullanıcılardan 2+ defa para çekebilir. Bir de bunu size ispatlatma gereksinimi duyarlar. Kendileri sanki 2+ defa para çekildiğini bilmiyormuş gibi davranırlar. Gidin bankanızdan dekont alın bize yollayın derler. Sonra da "sistemlerimiz hata yapmış" derler. Tuhaflar, çünkü bu yaşıma kadar bir kez olsun şu kusurlu sistemleri kendileri için hata yapmadı :D Hep olan bize...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı