Amazon Türkiye büyük güvenlik açığı

Geçenlerde bana da hesabınıza erişim isteniyor diye mail geldi. Kayıtlı sanal kartım vardı içine ben bakiye koymadığım sürece kimse birşey yapamaz. Size tavsiyem sanal kart oluşturup öyle alışveriş yapmanız . En sağlıklı yöntem bu.

Çok geçmiş olsun. Dünyanın en değerli şirketi ve markası olarak kabul gören böyle bir şirketin yaşattığı duruma bakın. Büyük ihtimalle Türkiye'deki sunucular ve personeller bağımsız olarak çalışıyor. Öyle bile olsa Amazon şirketinin suçu. Elinizden geleni ardına koymayın. Desteğimiz gerekirse yardımcı oluruz biz de. Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim herkes adına.

Güncelleme:
Öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Geçmişte yaşadığım bir dolandırıcılık girişiminden sonra zaten normalde hep sanal kartla alışveriş yaparım. Ancak bu site, ödeme yaptığınız kartı kaydediyor. Benim de o sanal kartımın bağlı olduğu bankaya yaşadığım sorunlar nedeniyle eşimin kartıyla alışveriş yapmıştık. 3ds güvenliği hala kullanmaması da cabası.

Amazon Türkiye'den olayı takiben 24 saat içerisinde bir uzman tarafından aranacağım belirtilmesine rağmen, hiçbir arama olmadı. Dahası, hesabımdaki tüm delil sayılacak girdileri silmişler/gizlemişler.
Kurum avukatlarımız, eğer uzun süre uğraşmayı göze alırsam, kazanacağım bir tazminat olduğunu belirtiyor.

Bu arada, paramı kurtarmayı başardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı