AMD RX serisi ekran kartlarında WattMan hatası giderildi mi?

WattMan hatası değil hataları dersek daha doğru olur çünkü belli bir sebebi yok. Kart anormal veya normal durumda bile WattMan hatası verebiliyor. Kartın yapısından, üretiminden, güç kaynağı uyumsuzlukları ve sürücüler gibi sebepleri var yani sonuç olarak kolay kolay giderilebilecek ve tek bir modele özgü hata değil. Hala eski kartlarında bile bu sorunu yaşayan var. Ben tamamen kartın yapısı ve güç yönetiminin zayıflığından dolayı sürücü ve uyum sorunu yaşadığını düşünüyorum.

Aklınızda ekran kartı almak gibi bir düşünce varsa AMD alınmaz değil. Fiyat/Performans olarak toplanacak her sistemde yeri var.

Bir mağaza çalışanı bana AMD kartlar içinde, 5000 serisinde, 5500 XT'nin en az hata veren model olduğunu söyledi. 5700 XT'nin ise en çok sorun çıkartan model.
Hocam 570 ve 580 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu zamanda AMD ekran kartları alınır mı? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Bir mağaza çalışanı bana AMD kartlar içinde, 5000 serisinde, 5500 XT'nin en az hata veren model olduğunu söyledi. 5700 XT'nin ise en çok sorun çıkartan model.
Evet Recep Abi. Bir mağaza çalışanı olarak ben de aynı şeyi söyleyebilirim. 5700XT çıktığı zamanlar gelen çoğu ürünü iade aldık. Şu an servis kaydı alınmış olan 5500 ve 5600 modeli yok.

Kendim test ettiğim kadarıyla da en sorunlu modelin 5700XT olduğunu söyleyebilirim, özellikle de Sapphire ve MSI Evoke serisi. Neredeyse son 2 senedir çıkan tüm kartları test etmişimdir veya servis süreciyle ilgilenmişimdir. Nvidia tarafında ise gördüğüm en sorunlu kart RTX 2070 olabilir.

Aynen öyle. En azından 5500XT için doğru. Çünkü 6 aydır kullanıyorum bana mısın demiyor.
Bu arada PowerColor Red Dragon modeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı