AMD Ryzen 7 vs Intel Core i8

Intel'den %40 veya %50 gelir mi? Bilmem su an Intel'e belli olmaz. Ryzen marsisinda tutumu ne olacak acaba? Ama AMD de bos gibi gozukmuyor Intel oyle bir artis yapsa bile AMD'nin buna cevap verebilecegini dusunuyorum.

Intel amca 10 nm süprizi yapar veya alışılmış ''tick - tock'' serisindeki %12 performans artışı yerine %40 - %50 gibi bir artışı dayarsa AMD'nin işi zor.

Ama AMD'nin eline sağlık, ''baba'' işlemci Ryzen...
Hocam biraz zor o artış ama 10 nm sürprizi veya büyük indirim olabilir.

İşlemcilerin gelebileceği en son üretim süreci. 7 nm'dir daha düşük üretim süreci fizik'e göre imkansızdır. İntel buna göre hareket edecek. Bir sonraki nesil, CannonLake'yi de 14 nm ile üretip, 9. nesli yani İceLake'yi 10 nm ile üreteceklerini açıklamıştı. Bu arada 7 nm'yi ilk IBM üretti saf silikon ve germanyumdan üretildi. Fakat maliyetler çok yüksek olduğundan her marka bu teknolojiye geçemiyor. Eğer IBM'de işlemci piyasasına girerse ne AMD kalır, nede İntel. Dünyanın en güçlü işlemcisi IBM'de olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı