Intel i7 7700 vs AMD Ryzen 7 1700

Intel i7 7700 vs AMD Ryzen 7 1700

• Oy verenlerin toplamı
    78
Alsaydınız ya hocam.

Ekran kartında tercihim şimdiye kadar hep AMD olduğu için FreeSync monitör aldım. Vega da zaten bu fiyat bandında hatta biraz daha aşağıda olur.

Yok ya istesem şimdi de alırım sorun o değil kararımı verdim ben. Fakat biraz ertelemek zorunda kaldım. Şu sıralar uğraşmak istemiyorum daha önemli işlerim var diyeyim. :)

YGS'ye mi girdin ne yaptın. Sınavda gözetmen idim baktım öğrencilere çok zor okumak önlerinde uzun yıllar var. Şimdiki kafam olsa okumazdım tembellik ederdim nasıl çalışmışız üniversitede çile çekmişiz.

Eğer kararın RX 480 8GB yönünde ise alacağınız zaman isterseniz ben de satmamış olur isem 27 Ocak 2017 vatan faturalı kartımı piyasa fiyatının 400 TL altına size vermek isterim. 1200 ise piyasada 800 gibi... Ekran kartında KDV indirimi gibi fahiş indirimler olmadıkça 2. ele yöneliyorum ben. Herkese de tavsiye ederim...

Eğer kararın RX 480 8GB yönünde ise alacağınız zaman isterseniz ben de satmamış olur isem 27 Ocak 2017 vatan faturalı kartımı piyasa fiyatının 400 TL altına size vermek isterim. 1200 ise piyasada 800 gibi... Ekran kartında KDV indirimi gibi fahiş indirimler olmadıkça 2. ele yöneliyorum ben. Herkese de tavsiye ederim...
Bütün parçaları tek seferde tek bir yerden alacağım için 2. el düşünmüyorum. Asus RX 480 için karar kıldım bu arada. :) Kararsız kaldığım nokta işlemci. Umarım zamanı gelinceye kadar kararım netleşir. :)

ben de satmamış olur isem 27 Ocak 2017 vatan faturalı kartımı piyasa fiyatının 400 TL altına size vermek isterim.
Neden satmayı düşünüyorsunuz ? Karttan memnun değil misiniz ? :) Yoksa upgrade amaçlı mı ?

Benim PC yi tamamlamam 6 ayı bulmuştu. Hatta alıp 6 ay sonra anakartı kullanmaya başladım. İndirim zamanlarını kolladım o nedenle. Asus AMD kartlarda soğutma olarak genelde eleştiriliyor piyasa nabzı bu şekilde.

Neden satmayı düşünüyorsunuz ? Karttan memnun değil misiniz ? :) Yoksa upgrade amaçlı mı ?

Monitörüm 4K olduğundan Vega mimarisini bekliyorum. Gerçi RX 480 de 4K da fena değil. Yani benim için 30 FPS sorun olmadığı için rahatlıkla 4K da bir kaç ayar kısarak oynuyorum.

Benim PC yi tamamlamam 6 ayı bulmuştu. Hatta alıp 6 ay sonra anakartı kullanmaya başladım. İndirim zamanlarını kolladım o nedenle. Asus AMD kartlarda soğutma olarak genelde eleştiriliyor piyasa nabzı bu şekilde.

Monitörüm 4K olduğundan Vega mimarisini bekliyorum. Gerçi RX 480 de 4K da fena değil. Yani benim için 30 FPS sorun olmadığı için rahatlıkla 4K da bir kaç ayar kısarak oynuyorum.
Kart konusunda düşünceleriniz nedir ? Rx 480 in çok büyük eksileri var mı ?

Kart konusunda düşünceleriniz nedir ? Rx 480 in çok büyük eksileri var mı ?

Kart beklediğim performansı veriyor. Sadece MSI Gaming APP ile adam gibi çalışmıyor bu nedenle kullanmamayı tercih ettim. Soğutma OC'lu full ayarlarda, ağır yükte 74 dereceyi hiç geçmedi. Asus biraz uzun olduğundan PCI slotuna zarar vermesinden bile insan çekinir almaz. İnternette verilen benchmark değerlerini veriyor. 1080p ve 2K monitörü olanlar için rahatlıkla yetecek bir kart.

Bütün parçaları tek seferde tek bir yerden alacağım için 2. el düşünmüyorum. Asus RX 480 için karar kıldım bu arada. :) Kararsız kaldığım nokta işlemci. Umarım zamanı gelinceye kadar kararım netleşir. :)

Selam Beyza. Hem sana hem de konu sahibi arkadaşa;

Battlefield 1 mit DLC: Neue und aktualisierte Multiplayer-CPU-Benchmarks inklusive Ryzen R7 1700 [Update]

BF1 işlemci canavarı bir oyun. Gelecekte de bu böyle olacaktır. Çarpan kilidi kapalı bir i7 7700 Ryzen 7 1700'den bir %5-6 eksik kalır birçok oyunda. Ryzen alırsanız bu işlemci sizi 7-8 sene boyunca götürür. 7700 alırsanız 3-4 sene sonra ciddi sorun yaşamaya başlarsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı