AMD vs NVIDIA ekran kartı

3070'ten daha güçlü olan bir kartın RT açıldığı zaman 3060 seviyelerine düşmesi gibi bir durum varken açıkçası böyle olacağına hiç olmasın dedirtiyor.

Böyle olacaksa ne gerek var koymasınlar.

RT falan açma gibi bir derdin yoksa kullanıma bağlı ama 5-6 yıl rahat götürür.

NVIDIA'dan bir nesil sonra girdiler bu işe ve NVIDIA gibi yıllardır yatırım yapıp uğraştıkları bir alan değil Ray Tracing. Hiç yoktan iyidir bana kalırsa.

Ben ne Windows kullanırken ne Linux kullanırken tek bir sürücü problemi yaşamadım. AMD sürücüleri NVIDIA sürücüleri kadar uyumsuzluklara uyum sağlayamıyor. Eğer sistemde aksyan bir süreç varsa AMD sürücüsünden patlıyor.

Bense RX 580'den çekmediğim kalmadı, iade etmeyi başardım o günden beri AMD'den uzak duruyorum.
NVIDIA sürücüleri hiç de uyumsuz değil bir kere. Bende NVIDIA tarafında en ufak sıkıntı yaşamadım sadece 52X sürücülerinde durduk yere %100 oluyordu o kadar onun dışında hiçbir sürümünde sorun yaşamadım.

Ray Tracing AMD'de NVIDIA kadar stabil değil ama zamanla düzelteceklerdir. Zaten Ray Tracing hala çok fazla oyunda olmadığından dolayı çoğu kişinin umurunda olmayabiliyor.

Maalesef öyle bir durum var ama ben inanıyorum AMD en azından oyun tarafında tıpkı Intel'i yakaladığı gibi NVIDIA'yı da yakalayacak. Fazla konuşulmasa da çok güzel çalışmaları var bu alanda. En basitinden NVIDIA'nın RTX4000 dayatmalı DLSS3'üne rakip hemen hemen her kartta çalıştırmak için çabaladıkları bir FSR3 var.

Maalesef öyle bir durum var ama ben inanıyorum AMD en azından oyun tarafında tıpkı Intel'i yakaladığı gibi NVIDIA'yı da yakalayacak. Fazla konuşulmasa da çok güzel çalışmaları var bu alanda. En basitinden NVIDIA'nın RTX4000 dayatmalı DLSS3'üne rakip hemen hemen her kartta çalıştırmak için çabaladıkları bir FSR3 var.

Aynen NVIDIA'yı çok yakalar AMD :D

Bense RX 580'den çekmediğim kalmadı, iade etmeyi başardım o günden beri AMD'den uzak duruyorum.
NVIDIA sürücüleri hiç de uyumsuz değil bir kere. Bende NVIDIA tarafında en ufak sıkıntı yaşamadım sadece 52X sürücülerinde durduk yere %100 oluyordu o kadar onun dışında hiçbir sürümünde sorun yaşamadım.

Uyumsuz demedim. Sistem uyumsuz olsa bile ses çıkarmıyor çalışıyır ama AMD sistemde bir arıza aksaklık varsa ya WattMan uyarısıyla ya da bir hatayla bunu belli ediyor.

Bilgisayarı sadece oyun amaçlı kullanırım ve fiyat performans benim için önemli, Ray Tracing ile de çok işim yok diyorsanız AMD çok daha mantıklı bir tercih.
Ancak ben içerik üreticisiyim, mühendis - mimar veya adayıyım ve işimin yanında da oyun oynarım diyorsanız NVIDIA bu konuda fersah fersah daha ileride.
AMD'nin yazılım tarafında eksikleri ne yazık ki var ve AMD bu durumu geliştirip rakibi ile olan farkı kapatmak içinde uğraşmıyor, öyle ki piyasaya yeni giren Intel bile Ray Tracing konusunda AMD'nin önüne geçmiş gibi duruyor. Ek olarak WattMan hatası yok mu, bir süredir muzdariptim ve sebebi Windows'un hızlı başlangıç ayarı çıktı.

Uyumsuz demedim. Sistem uyumsuz olsa bile ses çıkarmıyor çalışıyır ama AMD sistemde bir arıza aksaklık varsa ya WattMan uyarısıyla ya da bir hatayla bunu belli ediyor.

Ya :D WattMan'e inanılmaz, sistemi yeniden başlatıyom durduk yere uyarı veriyor. Böyle saçma bir sistemi kim nasıl güvenebilir, alın NVIDIA geçin işte.

Her şey zamanla olur. Bu çekik gözlüler her şeyi başarıyor :D

Ya :D WattMan'e inanılmaz, sistemi yeniden başlatıyom durduk yere uyarı veriyor. Böyle saçma bir sistemi kim nasıl güvenebilir, alın NVIDIA geçin işte.

Üzgünüm daha az performans veren ve 2 yaşına girmeden yeni teknolojilerden mahrum bırakılacak bir karta para verecek kadar zengin değilim. Buyurun sizin o kadar bütçeniz varsa verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı