AMD vs NVIDIA

• Konuyu başlatan Jira'nın süper çakması 3T
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 847
Çünkü AMD ile kalite farkı yoksa RX 590'a çıkıp işlemci değiştirebilirim
Kalite farkı yoksa? Başlık için verdiğiniz cevap bu mu gerçekten? Bu konu kim bilir kaç kere tartışıldı bu forumda. Aklımızla dalga mı geçiyorsunuz? Moderatörlerin, forum kurallarının çok katı olduğunu söyleyenler yanılıyor. Yönetime tavsiyem forum kurallarında marka kıyaslamasının yasaklanmasını eklesinler. Model kıyaslayın arkadaşım, marka vs marka diyerek beyin yakmayın.​
Arkadaşlar AMD ekran kartı alınır mı? Yoksa NVIDIA alınır mı? ...
Bu soruyu özellikle mi seçtiniz? Daha doğrusu üzerine çok düşündünüz mü? Ne diyelim? İkisi de kullanılmaz APU kullanın, Intel HD Grafikle devam edin.​

1588085380463.png

Bilmiyorum daha önce hiç denk gelip mesajımı okudun mu ama, bunları genelde hiç AMD kullanmamış adamlar söylüyor ya da 1 kere AMD kullanıp bir şeyleri ters tutturmayı başarmış kullanıcılar. Kendimi bildim bileli AMD kullandım, RX570 kullandım zamanında hem de Pulse modeliydi hiç sorun çıkarmadı.
R9 Kullandım, HD serisinden kullandım hiç sorun çıkarmadılar hiçbir açıdan yani AMD bu sektörün en kalitelisidir.

Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum RX460'ı. En son 2019 versiyonunu kullanıyordum bir' ne gelmiş yeni diye güncelledikten sonra sürekli sürücü hataları alıyorum. DDU ile temiz kurulum yapsam da çözülmedi. Neyseki macOS kullanırken sıkıntı çıkartmıyor AMD. Windows'u fazla kullanmıyorum.

Kalite farkı yoksa? Başlık için verdiğiniz cevap bu mu gerçekten? Bu konu kim bilir kaç kere tartışıldı bu forumda. Aklımızla dalga mı geçiyorsunuz? Moderatörlerin, forum kurallarının çok katı olduğunu söyleyenler yanılıyor. Yönetime tavsiyem forum kurallarında marka kıyaslamasının yasaklanmasını eklesinler. Model kıyaslayın arkadaşım, marka vs marka diyerek beyin yakmayın.

Bu soruyu özellikle mi seçtiniz? Daha doğrusu üzerine çok düşündünüz mü? Ne diyelim? İkisi de kullanılmaz APU kullanın, Intel HD Grafikle devam edin.​

Eki Görüntüle 547996
Biraz fazla mı tepki verdin sanki hocam? Konu başlığından bir karşılaştırmaymış gibi anlaşılıyor ancak konuyu açan arkadaş kendine alacağı parça için öneri alıyor, bu kadar sinir yapmana gerek yok, ayrıca konu da birbirine hakaret eden kimse de yok, yani şu söylediklerinin pek bir mânâsı da kalmadı.
Çünkü AMD ile kalite farkı yoksa RX 590'a çıkıp işlemci değiştirebilirim

Hocam rx 590 almanı tavsiye etmem rx 590 gereksiz bir para tuzağıdır, çoğu oyunda rx 580 vs 590 arasında 5-8 fps arası bir oynama var almaya değmez, ayrıca rx 580 daha fazla güç çeker bu yüzden 1650 super tavsiye ederim, aşağıya senin işlemcin ve almayı düşündüğün ekran kartları ile ilgili testleri bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD'nin Driver sorunları hala devam ediyor. Kısa bir süre içinde de çözülecek gibi değil. Tavsiyem NVIDIA almanız.

Hocam yanlış bir bilgi vermek istemem ancak RX 500 serisinde hiç driver sorunu duymadım ben, RX 5000 serisinde, özellikle 5700 ve 5700xt modellerinde driver sorunları mevcut.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı