NVIDIA vs AMD

AMD vs Nvidia

• Oy verenlerin toplamı
    50
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ray Tracing kullanmayacağımi düşünürsek ve 6 saat kadar uzun süre oyun oynayacağımi düşünürsek sıcaklık olarak performans kaybı yaşanır mı yasanirsa hangisinde aşırı performans kaybı olur.

Ray Tracing kullanmayacağımi düşünürsek ve 6 saat kadar uzun süre oyun oynayacağımi düşünürsek sıcaklık olarak performans kaybı yaşanır mı yasanirsa hangisinde aşırı performans kaybı olur.
Sıcaklık olarak iki markanında üst modellerinde sorun yok.

Bu konu tartisilmaya devam eder ama gulunc buldugum bir durum var.

"Butce sorunu yasiyorsan AMD tercih et." Cumlesi forumdaki NVIDIA'ci arkadaslarin AMD markasinin sanki daha ucuz ve kalitesiz urun yapiyormus gibi gostermeye calistiklari ustun argumanlarindan biri.

3K'nin ustunde bir karttan bahsediyoruz. Ulkede asgari ucret iki bin TL ve zaten birinin butce sorunu varsa 3K-4K'ya bilgisayar bileseni bakmaz.

Diger yandan iki ayri firmanin benzer performanstaki urunleri arasinda 1-1.5K fiyat varsa ve siz pahali olani aliyorsaniz, bu doğru değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu tartisilmaya devam eder ama gulunc buldugum bir durum var.

"Butce sorunu yasiyorsan AMD tercih et." Cumlesi forumdaki Nvidia'ci arkadaslarin AMD markasinin sanki daha ucuz ve kalitesiz urun yapiyormus gibi gostermeye calistiklari ustun argumanlarindan biri.

3k'nin ustunde bir karttan bahsediyoruz. Ulkede asgari ucret iki bin tl ve zaten birinin butce sorunu varsa 3k-4k ya bilgisayar bileseni bakmaz.

Diger yandan iki ayri firmanin benzer performanstaki urunleri arasinda 1-1.5k fiyat varsa ve siz pahali olani aliyorsaniz dogal seleksiyon eksikligindendir diye dusunuyorum. Yine birilerini kizdirip uyari alcaz hadi hayirlisi.
benzer performans fakat ekstra bariz güzel olan bir teknoloji ve bu fiyatı belirleme konusu nvidianın elinde nvidia tabiki de amd den daha kaliteli nedense ne zaman amd bir ürün çıkarsa ilk 1 2 ay bir şeyler oluyor bir sıkınıtlar oluyor bu olaylar nvidia tarafında daha az oluyor buı bile kaliteyi anlatmaya yeter diye düşünüyorum. amd hater ı ya da nvidia fanı değilim ama kalite bariz ortada diye düşünüyorum ekran kartı tarafında. bu şekilde yaklaşmanız çok yanlış ve ayıp bir davranış bilginize.

benzer performans fakat ekstra bariz güzel olan bir teknoloji ve bu fiyatı belirleme konusu nvidianın elinde nvidia tabiki de amd den daha kaliteli nedense ne zaman amd bir ürün çıkarsa ilk 1 2 ay bir şeyler oluyor bir sıkınıtlar oluyor bu olaylar nvidia tarafında daha az oluyor buı bile kaliteyi anlatmaya yeter diye düşünüyorum. amd hater ı ya da nvidia fanı değilim ama kalite bariz ortada diye düşünüyorum ekran kartı tarafında. bu şekilde yaklaşmanız çok yanlış ve ayıp bir davranış bilginize.

Ne AMD ne Nvdia Türk malı. Yani ikisine de gonul bagim olamaz. Benim derdim en az ithalatla/maliyetle en fazla verimi almak.

Bu kafa cok ayip cok yanlis kafa. Nike olsun 3 kurus fazla olsun kafasi.

Verilen ekstra hizmet, kalite, güvenilirlik ben amdnin ekran kartlarına bu konuda güvenmiyorum çünkü hep okuyoruz burada çoğunluk sıkıntı amd.

Bence AMD ısınma sorunu olmasa fiyat ve performans açısından daha iyi, ama eğer para olsa NVidia daha iyi olur.

Nvidia'yı tercih et. AMD ekran kartı olup hiç sıkıntı yaşamayanlar var fakat sürekli sorun yaşayanlarda var. Şans işine bırakmayıp Nvidia al bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı