AMD vs Nvidia

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen kıyaslamayı yükselttin. İlk başta 1660S dedin sonra 2060 yaptın, sonra 2060S yaptın. O zaman bende RX 550 ile 2070 kıyaslıyorum.
Dostum kıyaslamayı sadece AMD açısından mı yükselttim? RX5500 XT yerine RX5600 XT dediysem GTX1660 Super yerine de RTX2060 Super'i koydum. Sanki sadece AMD olan kartı yükseltip Nvidia'yı düşük bırakmışım gibi konuşuyorsun anlamıyorum ben seni :D Gerçekten neler konuştuk onu bile bilmiyorsun dostum sen kafan çok karışmış, bence biraz dinlenmelisin.

Hayır hiçbir şey bilmiyorsanız gidin RTX2060 vs RX5600 XT testi izleyin, Nvidia optimize oyunlarda bile RX5600 XT bu karttan daha yüksek veya eşit değerler alabilmiş. Neden göz göre göre ikisi rakip olamaz diye atıp tutuyorsunuz ki kanıtlar göz önünde arkadaşlar, bir de fanboy olan ben oluyorum ya çok komik :D

Kusura bakmayın ama kanıtları göre göre hala yanlış olanı savunan biriyle daha fazla tartışamam. Ben işlemci konusunda da, ekran kartı konusunda da her iki markanın da eksiklerini biliyor ona göre yorum yapıyorum arkadaşlar. Arkadaşıma GTX1660 Super almasını ben önerdim mesela, çünkü biliyorum ki daha rahat edicek onu alırsa. Param yeterli olmadığı için de ben kendim RX5500 XT aldım ve memnunum da Nvidia'ya göre eksikleri yok değil ancak ufak sorunlar bunlar. Benim daha amacımı bilmeden gelip bana fanboy diye atıp tuttunuz komiksiniz gerçekten.

RTX2070 SUPER TDP: 215W - RX5500 XT TDP: 225 W (10W)
RTX2060 TDP: 160 W - RX5600 XT TDP: 150W (-10W)
GTX1660 TDP: 120W - RX5500 XT TDP: 130W (10W)

Nvidia kartlar Super versiyon bile değiller üstelik, ne diyim ki size araştırmadan konuşuyorsunuz işte.

Son düzenleme:
Dostum kıyaslamayı sadece AMD açısından mı yükselttim? RX5500 XT yerine RX5600 XT dediysem GTX1660 Super yerine de RTX2060 Super'i koydum. Sanki sadece AMD olan kartı yükseltip NVIDIA'yı düşük bırakmışım gibi konuşuyorsun anlamıyorum ben seni :D gerçekten neler konuştuk onu bile bilmiyorsun dostum sen kafan çok karışmış, bence biraz dinlenmelisin.

Hayır hiçbir şey bilmiyorsanız gidin RTX2060 vs RX5600 XT testi izleyin, NVIDIA optimize oyunlarda bile RX5600 XT bu karttan daha yüksek veya eşit değerler alabilmiş. Neden göz göre göre ikisi rakip olamaz diye atıp tutuyorsunuz ki kanıtlar göz önünde arkadaşlar, bir de fanboy olan ben oluyorum ya çok komik :D.

Kusura bakmayın ama kanıtları göre göre hala yanlış olanı savunan biriyle daha fazla tartışamam. Ben işlemci konusunda da, ekran kartı konusunda da her iki markanın da eksiklerini biliyor ona göre yorum yapıyorum arkadaşlar. Arkadaşıma GTX1660 Super almasını ben önerdim mesela, çünkü biliyorum ki daha rahat edecek onu alırsa. Param yeterli olmadığı için de ben kendim RX5500 XT aldım ve memnunum da NVIDIA'ya göre eksikleri yok değil ancak ufak sorunlar bunlar. Benim daha amacımı bilmeden gelip bana fanboy diye atıp tuttunuz komiksiniz gerçekten.

RTX2070 Super TDP: 215W - RX5500 XT TDP: 225 W (10W)
RTX2060 TDP: 160W - RX5600 XT TDP: 150W (-10W)
GTX1660 TDP: 120W - RX5500 XT TDP: 130W (10W)

NVIDIA kartlar super versiyon bile değiller üstelik, ne deyim ki size araştırmadan konuşuyorsunuz işte.

Cezam var idi sanma ki senin lafından dolayı bura da yoktum. Konu AMD - NVIDIA değil artık. Senin 5600XT'yi gereğinden fazla yüce göstermen. 5600XT dediğimiz GPU ilk başta 1660 Ti rakibi olarak çıktı. Sonra 2060 biraz yaklaştı ve rakibi olarak gösteriliyor. Ama sen bırak 2060, 2060 Super'den daha iyi diyorsun 5600XT'ye konumuz artık bu dostum.

Cezam var idi sanma ki senin lafından dolayı bura da yoktum. Konu AMD - NVIDIA değil artık. Senin 5600XT'yi gereğinden fazla yüce göstermen. 5600XT dediğimiz GPU ilk başta 1660 Ti rakibi olarak çıktı. Sonra 2060 biraz yaklaştı ve rakibi olarak gösteriliyor. Ama sen bırak 2060, 2060 Super'den daha iyi diyorsun 5600XT'ye konumuz artık bu dostum.
Adamlar 1660 Ti ile rakip olarak çıkartıp daha sonra 2060'a yaklaştırabiliyorlarsa zamanla 2060 Super'e de rakip yaparlar kusura bakma. Değerler ortada gayet tabi RX5600 XT, RTX2060 SUPER'e rakip olmuş durumda. İstediğin kadar çatlayabilirsin gerçekler can yakar dostum :)

Adamlar 1660 Ti ile rakip olarak çıkartıp daha sonra 2060'a yaklaştırabiliyorlarsa zamanla 2060 Super'e de rakip yaparlar kusura bakma. Değerler ortada gayet tabii RX5600 XT, RTX2060 Super'e rakip olmuş durumda. İstediğin kadar çatlayabilirsin gerçekler can yakar dostum :)

Ama şu anda 2060S rakibi değil. 2060 demen daha doğru olur.

Ama şu anda 2060S rakibi değil. 2060 demen daha doğru olur.
Videolar her şeyi kanıtlıyor dostum, senin öyle değil demen öyle olmadığı anlamına gelmiyor. Ki hadi diyelim öyle, RTX2060, RX5600 XT'den daha fazla TDP değerine sahip. Yani AMD'nin TDP değerleri hiç de yüksek değil :D

Adamlar 1660 Ti ile rakip olarak çıkartıp daha sonra 2060'a yaklaştırabiliyorlarsa zamanla 2060 Super'e de rakip yaparlar kusura bakma. Değerler ortada gayet tabi RX5600 XT, RTX2060 SUPER'e rakip olmuş durumda. İstediğin kadar çatlayabilirsin gerçekler can yakar dostum. :)
Amacım herhangi bir ekran kartı firmasını dibe gömmek değil ama eğer 1660Ti rakibi olarak çıkıp 2060 seviyesine yükseldiyse bu ilk çıkardıkları sürücünün rezalet bir optimizasyona sahip olduğunu ve sürücüyü anca toparlayabildiklerini göstermez mi?

Videolar her şeyi kanıtlıyor dostum, senin öyle değil demen öyle olmadığı anlamına gelmiyor. Ki hadi diyelim öyle, RTX2060, RX5600 XT'den daha fazla TDP değerine sahip. Yani AMD'nin TDP değerleri hiç de yüksek değil :D.

Tamam reis ben de bunu diyorum işte. 5600XT'nin rakibi 2060 bunu kabul et konu kapansın. İleride 2060S rakibi olur ise o zaman konuşulur😉 Belki de RX 570 gibi olur. İlk çıktığı zaman 1050 Ti'dan bile daha düşüktü. Sonradan 1060'ı bile tokatlar hale geldi.

Amacım herhangi bir ekran kartı firmasını dibe gömmek değil ama eğer 1660Ti rakibi olarak çıkıp 2060 seviyesine yükseldiyse bu ilk çıkardıkları sürücünün rezalet bir optimizasyona sahip olduğunu ve sürücüyü anca toparlayabildiklerini göstermez mi?
Evet gösterebilir bu doğru, ancak bu o kartı kötü yapmaz ki. Er ya da geç RX5600 XT alabileceği maksimum güce ulaştı. AMD yaptığı hatayı düzeltmiş oluyor ve bu güzel bir şey.

Tamam reis ben de bunu diyorum işte. 5600XT'nin rakibi 2060 bunu kabul et konu kapansın. İleride 2060S rakibi olur ise o zaman konuşulur😉
Şu anda da RTX2060 Super'e rakip olmuş durumda anlayamadığın şey bu. Attığım benchmark testleri de bu dediğimi gayet tabii kanıtlar nitelikte, o yüzden senin söylediklerinin gözümde pek bir önemi yok. Senin söylediğine mi inanayım, canlı kanlı kanıtlara mı? Elbette kanıtlara, bence sen de öyle yap içindeki fanboyu dizginle ve gerçekleri gör.

Sen nasıl bir fanboysun arkadaş ya. Her sürücü sorununun altında varsın. Sen sorun yaşamadın diye sorunsuz mu yani 5700XT ve diğer kartlar.
Diyene bak, ben kartı video dışında görmeyip ahkam kesenlere karşı çıkıyorum, her sorunun altında falan da yokum. Olduklarımda da sorunu için yardım isteyene kart kronik sorunlu iade et diyenlere karşı çıkıyorum.

Evet gösterebilir bu doğru, ancak bu o kartı kötü yapmaz ki. Er ya da geç RX5600 XT alabileceği maksimum güce ulaştı. AMD yaptığı hatayı düzeltmiş oluyor ve bu güzel bir şey.

Şu anda da RTX2060 Super'e rakip olmuş durumda anlayamadığın şey bu. Attığım Benchmark testleri de bu dediğimi gayet tabii kanıtlar nitelikte, o yüzden senin söylediklerinin gözümde pek bir önemi yok. Senin söylediğine mi inanayım, canlı kanlı kanıtlara mı? Elbette kanıtlara, bence sen de öyle yap içindeki fanboyu dizginle ve gerçekleri gör.

Benim attığım videoda 2060S daha iyi idi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı