AMD'nin Grafiksel üstünlüğü ve 64 Bit Mimarisi

Benim de anlatmak istediğim AMD almam, çünkü birkere başıma geldi olay. Ha GTX 680 almışım ha HD 7850. 4 sene sonra alırım bi GTX 690 olur biter ama AMD işlemci almam. Sadece ekran kartı alırım çünkü ekran kartı muhteşem. Bilmem anlatabildim mi ?

4 sene sonra GTX 690 alacak. Mantığa bakar mısınız...

Biz sana AMD al ya da alma demiyoruz. AMD ile ilgili görüşlerini belirtme diyoruz. Çünkü senden, ya da seni kazıklayan satıcıdan dolayı yaşadığın bir sorunu bütün AMD işlemcilere mal ediyorsun.

Bu arada foruma üye olduğundan beri Türkçe kullanmayı öğrenemedin. Defalarca ceza almana rağmen (toplamda 18 ceza almışsın) hala birden çok cümleyi tek cümle gibi yazıyorsun. Yemin ederim hiçbir kullanıcıda senin kadar sorun yaşamadık Türkçe konusunda. En zor öğrenen kişi, 20. mesajında Türkçe kurallarına uygun yazmayı öğrendi ama sen 160 mesaj attın, hala daha kuralları uygulamayı öğrenemedin.

Daha Türkçe yazmayı bile bilmeyen ve öğrenemeyen bir kişiden neden tavsiye alsın ki isanlar? Neden?

Entegre GPU ve APU aynı anlama geliyor değil mi ?

Hayır. APU, AMD'nin verdiği bir isim. Entegre grafik işlemci ve işlemciyi bir arada kullandıpğı ürünlere veriyor bu ismi.

4 sene sonra GTX 690 alacak. Mantığa bakar mısınız...

Biz sana AMD al ya da alma demiyoruz. AMD ile ilgili görüşlerini belirtme diyoruz. Çünkü senden, ya da seni kazıklayan satıcıdan dolayı yaşadığın bir sorunu bütün AMD işlemcilere mal ediyorsun.

Bu arada foruma üye olduğundan beri Türkçe kullanmayı öğrenemedin. Defalarca ceza almana rağmen (toplamda 18 ceza almışsın) hala birden çok cümleyi tek cümle gibi yazıyorsun. Yemin ederim hiçbir kullanıcıda senin kadar sorun yaşamadık Türkçe konusunda. En zor öğrenen kişi, 20. mesajında Türkçe kurallarına uygun yazmayı öğrendi ama sen 160 mesaj attın, hala daha kuralları uygulamayı öğrenemedin.

Daha Türkçe yazmayı bile bilmeyen ve öğrenemeyen bir kişiden neden tavsiye alsın ki isanlar? Neden?

Hayır. APU, AMD'nin verdiği bir isim. Entegre grafik işlemci ve işlemciyi bir arada kullandıpğı ürünlere veriyor bu ismi.

Bravo Burak abi bu durumu 3 kişi 3'er defa anlattık ona ama hala anlamadı, 4 sene sonra sen gel beni bul ben sana alıcam GTX 690 mehmet tamam mı? Sen hatta at HD 7850 AMD nasılsa pişmanlıktır değil mi yani sen öyle diyodun? At çöpe ya ne yapcan AMD'yi. Burak abi iyi güldürdün ilk cümleyle. :D

E mehmet, şimdi 4 sene sonra o kartı alacaksın. Şimdi ne yapacaksın ? Bizim dediğimiz gibi yapsaydın 4 sene sonra ekran kartını değiştirmeye gerek kalmayacaktı.

Arkadaşlar ben öyle forumda göze batan birisi değilim. Başkalarına yazdığınız kelimelerde bana birşey ifade edipte taş atmayın. (Ömer Gündüz ve M3Rt ) Ben sizlere İntel'in AMD'den üstün olduğunu dile getirdim. Bu benim görüşüm. İntel fiyat konusunda pahalı olsada ürettiği işlemciler Dünya çapında en çok tercih edilen işlemcilerdir. Bu da benim görüşüm. Entegre grafik çözümüne bakacak olursak ; İntel GMA ve X4500 serisinden sonra ürettiği HD serisi ile kalitesini göstermiştir. Tamam GMA ve X4500 serisi ezildi. Microsoft bile Vista ile bu duruma düşünce Windows 7 ile kendini düzeltti. İntel de aynen böyle yaptı. Ben AMD'nin ürettiği ekran kartlarına birşey demiyorum. Sözüm yok. AMD sizlerin de dediği gibi Fiyat Performans firması. Ferrari neden pahalı hızlı ve kaliteli olduğu için. Sanırım bu Intel için güzel bir örnek.

HD 2000,2500,3000,4000 GPU'larını GMA ile kıyaslamayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun oynamak sadece ekran kartından ibaret değildir
.

Önce bunu izle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bak, diyor ki, iki sistemin fiyatı da aynı! Aynı! AMD 30 FPS, Intel 10 FPS. Sana daha ne diyeyim ki? Ne diyim yani?

Son düzenleme:
Bana birşey deme. Ben 3.Nesil IVY Bridge işlemcili i7'den video ekledim. Siz 2.Nesil Sandy Bridge i3'den ekleyerek bununla karşılaştırma yapmışsınız. Ben i7 ile kıyaslama bulamadım. Bulsaydım ekleyecektim.

Bana birşey deme. Ben 3.Nesil IVY Bridge işlemcili İ7'den video ekledim. Siz 2.Nesil Sandy Bridge İ3'den ekleyerek bununla karşılaştırma yapmışsınız. Ben İ7 ile kıyaslama bulamadım. Bulsaydım ekleyecektim.
Hala I7 diyor yav. Recep abi orda sana aynı fiyata sahip AMD ve Intel işlemcilerin oyun performansını birebir gösteren 2 video koymuş. Aynı fiyata Intel işlemci yerine daha kalitelisini alabilirsin diye 100 defa söylendi. Sen hala I7 yi geçemedi de geçemedi. Nedir bu sende ki inat anlayamadım gitti.

Erhan, Intel, işlemci konusunda AMD'den üstün, tamam. Ancak biz entegre grafik yongasını konuşuyoruz. i7 diyorsun hala. Yahu AMD işlemciler yavaş olduğu halde geçiyor al ! Bırak şu fanboyluğu !

- - - Güncellendi - - -

Fanboy bir insan asla donanımla ilgilenmemeli.

Bana birşey deme. Ben 3.Nesil IVY Bridge işlemcili i7'den video ekledim. Siz 2.Nesil Sandy Bridge i3'den ekleyerek bununla karşılaştırma yapmışsınız. Ben i7 ile kıyaslama bulamadım. Bulsaydım ekleyecektim.

Sanırım bazı konuları sana anlatmak sandığımdan da uzun sürecek. Ya da okuma konusunda ciddi sıkıntıların var. Bak 7. sayfada ne dedim:

AMD'nin HD 7000 serisine sahip APU'ları gelmediği halde Intel tarafında düzgün bir çözüm yok. Şimdi sorarım: kim kimi gerisinden geliyor grafik performansı konusunda?

Yani videoda test edilen sistemler eşit zamanda piyasaya çıkan sistemler. Ne olmuş? AMD geçmiş... 3. nesil Ivy Bridge işlemciyi AMD 6000 serisi grafik işlemciye sahip APU ile karşılaştırıyorsun, ki bu bir önceki nesil oluyor, AMD ile Intel aynı performansı veriyor.

E hani Intel öndeydi arkadaşım? Hani? Bu sene çıkan 3. nesil Ivy Bridge işlemcinin içindeki grafik çekirdeği, 1 sene önce çıkan AMD APU'nun içindeki grafik çekirdeğiyle aynı performansı sunuyor. Bu mu performans? 1 sene geriden gelmek mi yenilik?

Bulsaymış ekleyecekmiş. Neyi bulacaksın bu saatten sonra? Bulan buldu bulacağını. Herkes gördü bir önceki nesil AMD'nin senin yeni nesil Ivy bridge'ini nasıl dövdüğünü. Daha neyi savunuyorsun bize? Git ilkokul çocuklarına anlat bu masalları. 12 senedir bu sektördeyim. Kime ne anlatıyorsun sen arkadaşım?

Fake F1 demosunu açıklamadın daha, kıyaslama bulacakmış....

Geri
Yukarı