AMD'nin Grafiksel üstünlüğü ve 64 Bit Mimarisi

Ya memet gid şurdan nolur bak bence bu kadar laf yedikten sonra git bu forumdan. Ya bakın bir şeyler bilip konuşsanız neyse. Saygım sonsuz ama saçma sapan konuştuğunuz yetmemiş gibi insanları yanılgıya düşürüyorsunuz. AMD çok ısınıyor pişmanlıktır diyorsun. Bu kadar adam yalan mı söylüyor? Sen diyorsun çok ısınıyor biz Erhan'a diyoruz ki AMD'nin entegre grafik işlemcileri Intel'in kileri geçiyor o bize kalkmış Hangi AMD işlemci Intel'i geçebilmiş diyor. Extreme işlemcileri geçen yok diyor. İşte öyle bi fanboy olmuşsunuz ki Intel'e laf edince o muhteşem savunma mekanizmanız devreye giriyor...

Hala Intel Extreme işlemcilerde HD grafik olduğuna inanmıyormusun ? Bende bilmiyordum ama olduğunu öğrendim. Tüm 3.Nesil İ3 İ5 İ7 işlemcilere HD 2000 HD 2500 HD 3000 HD 4000 GPU'ları entegre edilmiştir. Intel product specifications

İnanmıyorum değil ya kafan basmıyor mu yok yok!!! Al sana kanıtı kutusunda yazıyo ulan:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 1:40'a bak bakayım kutuda ne yazıyor. Eşşek kadar Graphics Card Required diyor! Bu ne demek? Ekran kartı ihtiyacı var yani grafik işlemcisi felan yok! Dahada konuşuyosan defol git... Kendi sitesindede yazıyor işte kocaman Entegre Grafik BOŞ...

Sonuçta INTEL kötü bir firma değil ve genelde herkes harici ekran kartı kullanıyor. Ama bütçesi kısıtlı olanlar AMD'nin APU çözümü ile oyun oynayabiliyor , Erhan Göğüş biraz araştırma yaparak yorum yap diyorum .

Intel® Core™ i7-3920XM Processor Extreme Edition
(8M Cache, up to 3.80 GHz)

Sen bu işlemci ile HD 4000 entegre grafik kartının performansına baktın da mı ? Herkes AMD'nin APU'su ile oyun oynuyor diyorsun. Bak adam incelemiş ve sonucu ortaya koymuş. HD 4000'den %40 yavaş olan HD 3000 nasıl baş etmiş Nvidia ve AMD'nin giriş seviyesi kartlarıyla.

Intel HD Graphics 3000, AMD ve Nvidia'ya Karşı! (Benchmark ve oyun testleri) | enpedi-İncelemeler

İnanmıyorum değil ya kafan basmıyor mu yok yok!!! Al sana kanıtı kutusunda yazıyo ulan:

Intel Core i7 990X Extreme Edition Six Core CPU Unboxing & First Look Linus Tech Tips - YouTube

Dakika 1:40'a bak bakayım kutuda ne yazıyor. Eşşek kadar Graphics Card Required diyor! Bu ne demek? Ekran kartı ihtiyacı var yani grafik işlemcisi felan yok! Dahada konuşuyosan defol git... Kendi sitesindede yazıyor işte kocaman Entegre Grafik BOŞ...

Intel® Core™ i7-3920XM Processor Extreme Edition (8M Cache, up to 3.80 GHz) Product Specifications

İyi oku bak:
Processor Graphics
alert_16w.gif

Intel® HD Graphics 4000

Burdan da bak Intel product specifications

Yazının başında masaüstü Extreme işlemcierden konuşan Erhan, yine 180 derecelik dönüşle mobil işlemcilere geçti. Sonuç olarak AMD'nin bir önceki nesil 6620G dahili ekran kartı, Intel'in yeni nesil HD 4000 GPU'su ile aynı performansı veriyor. O da ancak işlemci performansı ve dökülen tomarla para sayesinde mümkün. AMD'nin HD 7000 serisine sahip APU'ları gelmediği halde Intel tarafında düzgün bir çözüm yok. Şimdi sorarım: kim kimi gerisinden geliyor grafik performansı konusunda?

AMD Radeon HD 6620G - Notebookcheck.net Tech

Ya memet gid şurdan nolur bak bence bu kadar laf yedikten sonra git bu forumdan. Ya bakın bir şeyler bilip konuşsanız neyse. Saygım sonsuz ama saçma sapan konuştuğunuz yetmemiş gibi insanları yanılgıya düşürüyorsunuz. AMD çok ısınıyor pişmanlıktır diyorsun. Bu kadar adam yalan mı söylüyor? Sen diyorsun çok ısınıyor biz Erhan'a diyoruz ki AMD'nin entegre grafik işlemcileri Intel'in kileri geçiyor o bize kalkmış Hangi AMD işlemci Intel'i geçebilmiş diyor. Extreme işlemcileri geçen yok diyor. İşte öyle bi fanboy olmuşsunuz ki Intel'e laf edince o muhteşem savunma mekanizmanız devreye giriyor...

Yine kıskandınız yorumumu sildiniz değilmi ?

Hayır anlamıyorum, öyle Intel fanboyları var ki, AMD nasıl diye sorunca:
-"Al al, çabuk al hem kışın doğalgaz derdin de olmaz." Diyebiliyor. AMD ki devasa bir firma olarak hepimizden daha zeki insanlarla dolu. Sen burada AMD ısınıyor diyorsun. Evet bizden kat kat zeki, ticaret politikasında usta, teknolojide bir dev olan bir firma ısınan işlemci üretip senin ağzına düşecek ? Güldürmeyin beni ya.

Geri
Yukarı