Amerika nasıl bir yer?

Green card başvurusu yapabilirsiniz gitmek için. Green card alırsanız vatandaşlık almanız için 5 yıl ABD de ikamet etmeniz gerek. ABD seçimlerinde de oy kullanmak istiyorsanız eğer 10 yıl ABD de ikamet etmeniz gerek. Oy kullanmak istiyorsanız sadece ABD vatandaşı olmanız da yetmez.

Herkese merhabalar öncelikle. 18 yaşındayım ve üniversite sınavına hazırlanıyorum. Ama kazansam da kazanamasam da en çok yapmak istediğim şey Amerika'ya gitmek. Amerika'ya daha önce gidenler, orada yaşayanlar ve yaşamış olanlar Amerika'nın nasıl olduğunu, nelerin Türkiye'den farklı olduğunu, gidildiğinde yapılacaklar, çalışılacak yerler, parasız gitsek orada hayat kurabilir miyiz? Bu konularda hiçbir bilgim yok ve gitmiş olanlar aydınlatırsa sevinirim. Ayrıca yaşadığınız anıları da anlatırsanız çok keyifli olur. İyi günler herkese.
Amerika seni neden boş yere alsın ne gibi bir vasfın var, ne kadar paran var, daha önce suç işledin mi bunların hepsine bakılacak ve Amerika'ya parasız gidersen büyük ihtimalle orada "Homeless" denilen kişilerden olursun.

Amerika seni neden boş yere alsın ne gibi bir vasfın var, ne kadar paran var, daha önce suç işledin mi bunların hepsine bakılacak ve Amerika'ya parasız gidersen büyük ihtimalle orada "Homeless" denilen kişilerden olursun.
nasıl olduğunu işlerin bilmediğim için konu açtım zaten bilseydim açmazdım.

Vasıfsız adam her yerde vasıfsızdır oraya hiç bir şeyiniz olmadan giderseniz sokaklarda kalırsınız. Hasta olursanız vay halinize sağlık aşırı pahalı orada. Yanlış anlaşılmasın bizden kötü durumda değiller sadece vasfın yoksa hiçbir yerde değer görmessin.

Ne kadar paradan bahsediyorsunuz gidebilmek için. Ve 2. maddeyi açar mısınız biraz lütfen.

Amerika'ya gittiğimde herkes çok iyi ekonomi çok güzel diyordu T.C. de ama öyle değil riverdale e gittim ve orada 4 Türk vardı üçü işsiz di ve günü boş geçiriyorlardı neyse yemek yemek için bir yere girdim cidden çok güzel burgerları var çok büyüktü ama garson Türk dü ve menüde 5$ olan burger için 10$ istedi benden ve sonunda yanımdaki Amerikalı adam türkler böyle dikkatli ol anlamında bir şeyyler dedi ve beni kurtardı bu da benim Amerika anım o yaşlı adamı asla unutmam kalacağın güne göre para miktarı değişir.

Herkese merhabalar öncelikle. 18 yaşındayım ve üniversite sınavına hazırlanıyorum. Ama kazansam da kazanamasam da en çok yapmak istediğim şey Amerika'ya gitmek. Amerika'ya daha önce gidenler, orada yaşayanlar ve yaşamış olanlar Amerika'nın nasıl olduğunu, nelerin Türkiye'den farklı olduğunu, gidildiğinde yapılacaklar, çalışılacak yerler, parasız gitsek orada hayat kurabilir miyiz? Bu konularda hiçbir bilgim yok ve gitmiş olanlar aydınlatırsa sevinirim. Ayrıca yaşadığınız anıları da anlatırsanız çok keyifli olur. İyi günler herkese.
Cennet.

Geri
Yukarı