Anayasa Mahkemesi, din dersinin insan hakları ihlali olduğuna karar verdi

Tamam biz de diyoruz o kadar anlatilmasini istiyorsa bir Müslüman camilerde dahil bir suru yer var. Bunu soyluyoruz kotu bir şey soylemiyoruz. Dini egitimin yeri okul degildir. Saat.

Kimseyi alakadar etmez öğrencinin itirazı var mı? Yok velinin itirazı var mı? Yok gayet memnunuz okul günün saatini yiyor hem okula gidip hem de dini eğitim merkezlerine gidemez ayrıca diğer dinlerde işleniyor herkesin din dersine itirazı varken kimsenin müzik, resim, atatürkçülük derslerine sesi çıkmıyor.

@supprime bir sayga Geri gidip bakarsan tek din dersi icin degil bir suru gereksiz ders var dedim. Ayrica emin ol itiraz Eden bir suru insan var fakat dilekce vs Ile ugrasiyor. Senin etrafinda yok diye yok yapmaz. Okul Türkiye'de zaman zaman israfi şu anki egitim mufredati Ile. Ustte o kadar sey anlattim sen geri basa donmeyi basardin ayri bir kafasin. Zaten bu tur gereksiz dersler olmasa ogrencilerin bir suru kendini gelistirecek dinine zaman ayiracak zamani olur.

@supprime bir sayga geri gidip bakarsan tek din dersi icin degil bir suru gereksiz ders var dedim. Ayrica emin ol itiraz eden bir suru insan var fakat dilekce vs ıle ugrasiyor. Senin etrafinda yok diye yok yapmaz. Okul Türkiye'de zaman zaman israfi şu anki egitim mufredati ıle. Ustte o kadar şey anlattim sen geri basa donmeyi basardin ayri bir kafasin. Zaten bu tur gereksiz dersler olmasa ogrencilerin bir suru kendini gelistirecek dinine zaman ayiracak zamani olur.

Hocam aslında yazdıklarımın hepsini sizin için söylemiyorum genel olarak konuşuyorum okuldaki derslerin çoğu boş ama genel olarak konu her zaman din dersinde başlıyor resim eğitimi almak isteyen ya güzel sanatlara gitsin ya da seçmeli olsun temel derslerden ziyade temel konu ve kazanımlar olmalıdır kafa boş boş bilgiler yükleniyor beni yanlış anladınız kimsenin dini beni ilgilendirmez seçmeli olabilir buna da bir şey demiyorum takıldığım konu dini eğitim almak isteyen camiye gitsin mesajıydı.

Hocam aslında yazdıklarımın hepsini sizin için söylemiyorum genel olarak konuşuyorum okuldaki derslerin çoğu boş ama genel olarak konu her zaman din dersinde başlıyor resim eğitimi almak isteyen ya güzel sanatlara gitsin ya da seçmeli olsun temel derslerden ziyade temel konu ve kazanımlar olmalıdır kafa boş boş bilgiler yükleniyor beni yanlış anladınız kimsenin dini beni ilgilendirmez seçmeli olabilir buna da bir şey demiyorum takıldığım konu dini eğitim almak isteyen camiye gitsin mesajıydı.
Resim bir sanat. Resime inanmamazlık gibi bir şey olamaz ama din insanın kendi içindeki soyut bir kavramdır. İnsan dine inanmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı