Android mi iPhone mi?

Bütçe
~8000 TL
APK ve benzeri işlerle işiniz yoksa iOS iyidir. 4 yıldır 6S Plus kullanıyorum, bataryasının ömrü çok kısaldı, onun haricinde hala her şeyinden memnunum.
Zehirli oku attınız galiba :D Bazı kasılması zor offline oyunların APK hilelilerini yüklüyordum fakat iPhone'de onu yapamayacağım. Fakat çokta önemli değil.

Bu cevaplardan sonra sanırım iPhone 11 128Gb'e yöneleceğim. Aksesuarlı kutunun içinden neler çıkıyor bilen var mı ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1 sene önce elimdeki tüm Apple cihazları sattım. (Macbook Air, İphone 8, İpad) Apple mağazasında yaşadığım rezalet bir tecrübeden ötürü artık tamamen bu markaya uzağım. Telefon tercihim Xiaomi oldu. Fanboy değilim, fiyat performansla yaşadığım deneyim gayet tatmin edici. Ödediğim ücretle kıyaslarsan telefon kullanılamaz hale bile gelse bir İphone fiyatına 2-3 adet daha Xiaomi alabilirim. O nedenle bütçene uygun son çıkan Xiaomi modellerinden herhangi birisini aldığın takdirde seni üzmeyeceğinin kanaatindeyim.

Not: Xiaomi 9T Pro kullanıyorum.

Arkadaşlar peki iPhone 11 Pro iPhone 11'den neden ~5000 TL daha fazla? Aradaki fark ne?

1 sene önce elimdeki tüm Apple cihazları sattım. (MacBook Air, iPhone 8, iPad) Apple mağazasında yaşadığım rezalet bir tecrübeden ötürü artık tamamen bu markaya uzağım. Telefon tercihim Xiaomi oldu. Fanboy değilim, fiyat performansla yaşadığım deneyim gayet tatmin edici. Ödediğim ücretle kıyaslarsan telefon kullanılamaz hale bile gelse bir iPhone fiyatına 2-3 adet daha Xiaomi alabilirim. O nedenle bütçene uygun son çıkan Xiaomi modellerinden herhangi birisini aldığın takdirde seni üzmeyeceğinin kanaatindeyim.

Not: Xiaomi 9T Pro kullanıyorum.

Neden sattınız ki?

https://www.hepsiburada.com/iphone-...hAxaaK3xSXl73w1Ojy4CC5ZJ_qCA19rBoC9e8QAvD_BwE aksesuarlı kutu 7.820 aksesuarsız kutu 7299.kesinlikle iPhone öneririm.

64 GB tercihim değil.

iPhone. Telefona verdiği destek özellikle harika.
Android gibi 2 sene sonra kesmiyor desteği 7-8 sene veriyor.
Şu kamerayı MP ile, telefonu RAM boyutu ile ölçen xiaomistleri takma.
(Hepsi değil)
Android güncelleme vermiyor destek veriyor. iPhone 6 sene güncelleme alıp bir anda uygulama desteğini kesiyor. Modele göre değişir ömrü. Ama Android 2-3 senede bitmiyor. Özellikle amiral gemisi android telefonların en az 5 yılı var.
Arkadaşlar peki iPhone 11 Pro iPhone 11'den neden ~5000 TL daha fazla? Aradaki fark ne?
11 alma, 11 pro asla alma. İlla istiyorsan artıları:

Oled ekran
HD ekran
Daha iyi kamera
İsim (Apple bilerek Pro modelini daha optimize yapıyor. Aynı işlemci olmasına rağmen daha yüksek performans veriyor ve yüksek ihtimalle ömrü de daha uzun olacaktır.)

Eksileri

Daha küçük bir ekran

11 pro fiyatına çıkacaksan 12 veya 12 pro al geç. En azından fiyatına değer.

Neden sattınız ki?

64 GB tercihim değil.

Çok uzun bir mesele kısaca özetlemeye kalksam bile markayı kötülemek ve bir fanboy olmak istemem. Fakat yine de kısaca bir özet vereyim değil mi? 😜 İphone 8'de 1 yıllık kullanım sonucunda bataryada şişme meydana geldi. Uzun uğraşlar sonucu Zorlu Center Apple Store'dan aldığım randevu da telefonunun içine su kaçtığını ve Apple' ı kandırmaya çalışıyormuşum gibi benimle bağıra çağıra bir sohbete girildi. 4 - 5 ay uğraştım, telefonuma su kaçmadığını ispatladım, fakat bu sırada yaşadığım olaylar daha da enteresan. Telefon İsveç mi İsviçre'ye mi ne gidiyor. Tam hatırlamıyorum. Her gün en az 3-4 farklı kişiyle 3-4 görüşme yapıyorum ve 4-5 ayın sonunda sıfır cihazıma kavuşuyorum. Arada çok fazla enteresan ve çirkin olaylar var. Ben yaşadım ve ben biliyorum. Sen yaşamayabilirsin fakat Xiaomi'den belirttiğim nedenlerden ötürü çok memnunum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Not: Sıfır cihazım elime geldiği gibi sattım, bu da onlara ders olsun. 😜

Android güncelleme vermiyor destek veriyor. iPhone 6 sene güncelleme alıp bir anda uygulama desteğini kesiyor. Modele göre değişir ömrü. Ama Android 2-3 senede bitmiyor. Özellikle amiral gemisi Android telefonların en az 5 yılı var.

11 alma, 11 Pro asla alma. İlla istiyorsan artıları:

OLED ekran.
HD ekran.
Daha iyi kamera.
İsim (Apple bilerek Pro modelini daha optimize yapıyor. Aynı işlemci olmasına rağmen daha yüksek performans veriyor ve yüksek ihtimalle ömrü de daha uzun olacaktır.)

Eksileri.

Daha küçük bir ekran.

11 Pro fiyatına çıkacaksan 12 veya 12 Pro al geç. En azından fiyatına değer.

Android'ler 4 sene sonra cayır cayır kasıyor belli seriler dışında.(Samsung için)

Çok uzun bir mesele kısaca özetlemeye kalksam bile markayı kötülemek ve bir fanboy olmak istemem. Fakat yine de kısaca bir özet vereyim değil mi? 😜 iPhone 8'de 1 yıllık kullanım sonucunda bataryada şişme meydana geldi. Uzun uğraşlar sonucu zorlu Center Apple Store'dan aldığım randevu da telefonunun içine su kaçtığını ve Apple'ı kandırmaya çalışıyormuşum gibi benimle bağıra çağıra bir sohbete girildi. 4 - 5 ay uğraştım, telefonuma su kaçmadığını ispatladım, fakat bu sırada yaşadığım olaylar daha da enteresan. Telefon İsveç mi İsviçre'ye mi ne gidiyor. Tam hatırlamıyorum. Her gün en az 3-4 farklı kişiyle 3-4 görüşme yapıyorum ve 4-5 ayın sonunda sıfır cihazıma kavuşuyorum. Arada çok fazla enteresan ve çirkin olaylar var. Ben yaşadım ve ben biliyorum. Sen yaşamayabilirsin fakat Xiaomi'den belirttiğim nedenlerden ötürü çok memnunum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Not: Sıfır cihazım elime geldiği gibi sattım, bu da onlara ders olsun. 😜

Başınıza gelen bir talihsizlik sanırım genelde hiçbir firma bunu yapmıyor.

Android'ler 4 sene sonra cayır cayır kasıyor belli seriler dışında.(Samsung için)
Gidip J veya A serisinin telefonlarından birini alırsan tabi kasar. iPhone her sene amiral gemisi telefon çıkarıyor. Amiral gemisi Android'lere baktığında şu anda kasma vs. yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı