Annem benden nefret mi ediyor?

Annen seni tutsa kocası dahil çoğu akrabanızla arası açılacak. Olayın gazıyla da sana patlamış. Evladı affeder de diğerleri hayatını iyice zora sokar diye akıllıca bir hamle bile olabilir. Tabi bu durum baban dahil olmak üzere çevrendekilere göre değişkenlik gösterir.

Anlattıklarınız doğrultusunda konuşuyorum. Babaannen gibi insanlar genelde eski topraktır ve ataerkil bir düşünce yapısına sahiptir. Eskinin cehaletini üstünden atamamış. Çünkü çoğu ailede bu durum geçerli. Annen seni sevmiyordur diyemem ama seviyor da diyemem. Çünkü yerine göre artık savunabilmesi en azından sana bu kadar yüklenmemesi gerekir. Anneni çimçiği yiyip tüketmiş olabilir babanın ailesi. Ama şunu da görüyoruz, 3 aylık bebeğini yakıp çöpe atanlar, yeni doğurduğu ve hastahaneden çıkar çıkmaz camiye bırakanlar neler gördük bu ülkede. O yüzden buradan birileri sana fikir veremez diye düşünüyorum. Bunu ya bir psikiyatriste danışman gerekir ya da oturup ailenle konuşman. Aksi takdirde seni de yiyip bitirecek bu durum. Bazı durumlar vardır, yaşamayan veya bilimsel verilere ulaşamayan (psikiyatrist) gibi kişiler harici anlayamaz. Bazı sorunların içini nasıl yiyip bitirdiğini bizzat bilirim. O yüzden bunun içinde büyümesine izin verme. Bence sende yer etmiş ve artık senin de canına tak etmiş. Artık silkinip, durumun üstüne gidip, olabileceği en iyi yere getirmelisin.

Önelikle, hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Şunu belirtmek isterim; Annem beni sevmiyor diyemeyiz. Sevdiğini biliyorum zaten. Sadece yazdığım konuda, haksız mıyım onu sormak istedim. Başlığıda, bir sinirle girmişim sanırım. Hepinizi seviyorum, yorumlarınızdan ötürü hepinize müteşekkirim. Bu arada yaşım 24 siz düşünün gerisini. :)
Bunları okurken babaannene senden çok ben gıcık oldum.
İmkanım olsa şunu yapardım ama neyse :D
Eki Görüntüle 1238022
Umarım moralini bir yerine getirebilmişimdir.
İçimden geçenler bu aslında. Ama Babama ve Anneme saygımdan, böyle bir şeyi yapamıyorum. :)
Bunları okurken babaannene senden çok ben gıcık oldum.
İmkanım olsa şunu yapardım ama neyse :D
Eki Görüntüle 1238022
Umarım moralini bir yerine getirebilmişimdir.
İçimden geçenler bu aslında. Ama Babama ve Anneme saygımdan, böyle bir şeyi yapamıyorum. :)
Annenin senden nefret ettiğini sanmıyorum. Senin durumunda bir arkadaşım vardı, annesini de çok iyi tanıyorum. Anlık sinirler ve birikmiş yorgunluklar o lafları söyletiyor ama günün birinde sana bi şey olsa ilk gelecek kişi annendir. Kıymetini bilin bazı şeylerin.
Zaten Annemi çok sevdiğimden o yorulmasın diye, babaaneme öyle dedim. Kıymetini biliyoruz çok şükür. Tek yapması gereken, "benim oğlum haklıdır." demesi.

Bu tarza yakın bir olay yaşamıştım. İnsanlar üstüme iftira atıp duruyordu ve ben genetik olarak kolay sinirlenen birisiyim. Amcamın oğlu herkesin önünde bana iftira atmıştı bende mutfaktan satır getirip ya doğruyu söylersiniz ya da vurdum mu satırı elimi ikiye bölerim demiştim. Çok büyütülecek bir olay değildi ama amcamın oğlu kadar şerefsiz birisini görmedim.

Bu tarza yakın bir olay yaşamıştım. İnsanlar üstüme iftira atıp duruyordu ve ben genetik olarak kolay sinirlenen birisiyim. Amcamın oğlu herkesin önünde bana iftira atmıştı bende mutfaktan satır getirip ya doğruyu söylersiniz ya da vurdum mu satırı elimi ikiye bölerim demiştim. Çok büyütülecek bir olay değildi ama amcamın oğlu kadar şerefsiz birisini görmedim.
Artık gördün. Babaanem. :)

Annen seni tutsa kocası dahil çoğu akrabanızla arası açılacak. Olayın gazıyla da sana patlamış. Evladı affeder de diğerleri hayatını iyice zora sokar diye akıllıca bir hamle bile olabilir. Tabi bu durum baban dahil olmak üzere çevrendekilere göre değişkenlik gösterir.
Durum şu ki; Annem bana kızarken başka kimse yoktu güzelce beni dinleyip ardından söyleyeceklerini söyleyebilirdi
Benim başımda da bundan daha kötü bir "şahsiyet" var neyse ki askerlik diye bir nimet bir güzellik var da kurtulacağım.
Bende, Sözleşmeli Er oluyorum. Eğitime çağırılmak için bekliyorum şuan. :)

Doğruyu söyledi mi kuzeniniz?

Geri
Yukarı