Annem tümöre yakalandı

Annem kötü huylu bir beyin tümörüne yakalandı. Beynine çok yakın ve ameliyat ile alamayacaklarını söylüyorlar. Sağlık alanında pek bir bilgim yoktur. Ameliyat ile alamıyorlarsa ne ile alacaklar? Annem dayanıklıdır kanseri daha önce 2 kere yendi. Annesiz büyüdük garibanın hayali bizimle yaşamak. Eğer atlatırsa yanına taşınacağız.

Eki Görüntüle 1069617

Çok geçmiş olsun gerçekten gözlerim doldu umarım anneniz sağlıklı bir şekilde atlatır dua edeceğim.

@Forse hocam durumu nasıl annenizin?
Ekstra bir durum yok sadece biraz küfür ettim ülkeye. Adamlar tümor gibi vahim ve hızlı tedavi olması gereken hastalık için 1,2 ay sonraya randevu veriyorlar. Ekstra bir durum yok. Onun dışında bir saat önce aradı fazla kafaya taktığı için rüyada öldüğünü görmüş beni aradı biraz konuştuk.

Ekstra bir durum yok sadece biraz küfür ettim ülkeye. Adamlar tümor gibi vahim ve hızlı tedavi olması gereken hastalık için 1,2 ay sonraya randevu veriyorlar. Ekstra bir durum yok. Onun dışında bir saat önce aradı fazla kafaya taktığı için rüyada öldüğünü görmüş beni aradı biraz konuştuk.

Hocam bir gelişme olduğunda buraya yazar mısınız? Takipteyim.

Hocam bir gelişme olduğunda buraya yazar mısınız? Takipteyim.
Lazer tedavisi görüyor. Düzenli olarak hastaneye gidiyor büyüyüp büyümediğine bakıyorlar. İlk gittiği hastane kötü huylu demiş ancak gittiği diğer iki hastanede tam olarak anlaşılamamış. Büyüyüp büyümediği ortaya çıktığı zaman büyümüyorsa ameliyat ile alacaklar eğer büyüyorsa tümörün bir kısmını alacaklar(baskı yapan kısmı) ve düzenli gel gitler ile belirli bir boyutta tutacaklarmış.

Lazer tedavisi görüyor. Düzenli olarak hastaneye gidiyor büyüyüp büyümediğine bakıyorlar. İlk gittiği hastane kötü huylu demiş ancak gittiği diğer iki hastanede tam olarak anlaşılamamış. Büyüyüp büyümediği ortaya çıktığı zaman büyümüyorsa ameliyat ile alacaklar eğer büyüyorsa tümörün bir kısmını alacaklar(baskı yapan kısmı) ve düzenli gel gitler ile belirli bir boyutta tutacaklar.

Geçmiş olsun.

Bu zorlu süreçte üyeler olarak arkandayız hocam.

Annenizin durumu nedir?

Banım vardı yazamadım, geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede atlatır, üzmeyin onu.
Tedavilerde çıkan sonuca göre, Tümör 5 yılda bir ortalama 1CM uzuyormuş. 70-75 yaşına kadar bir sorunu olmadan ilerleyecekmiş. 70-75 veya daha ileri yaşlarda sorunlar olabilirmiş. Rapor üzerinde "Kontrol altına alındı." yazıyor. Tümör eğer tehlikeli bir tümör olsaydı şu an bile duyma kaybı, hafıza kaybı, göz kayması gibi sorunlar olması gerekiyormuş. Ancak annem bunların hiçbirini yaşamadı.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Yanımda olduğunuz için. Umarım kimsenin ailesi/kimse bu gibi zorlu durumlardan geçmek zorunda kalmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı