Antrenman programım nasıl?

DeadPoetsSociety

Femtopat
Daha fazla  
Chest press 4x15-20
Fly machine 4x12-15
Shoulder press machine 4x10-15
Triceps pushdown 4x10-15
Lat pulldown 4x8-12
Dumbell biceps curl 3x10-15
Lateral raise 3x8-12
Koşu bandı 20dk hız: 7kmh.
Spora 2 ay önce başladım ve bu programı yapıyorum. Gelişme var diyebilirim ama tam emin olamıyorum çünkü antrenmandan çıkınca vücudum ağrımıyor. Bundan dolayı gelişimim sekteye uğrar mı sizce? Yeterli proteini ve uykuyu alabiliyorum. Hareket isimlerinde hata olabilir tam bilmiyorum.

Bence vücut ağrınızın olmamasını çok kafanıza takmayın daha alışma aşamasını yavaş yavaş atıyorsunuz üstünüzden, vücudunuz yeni bir disiplini üzerine aldı-alacak. Başlangıçta bir plan oluşturduysanız (ilk ay şunu yapacağım, ikinci ay şu vs. şeklinde) buna odaklanıp uymaya devam edin.

Chest press 4x15-20
Fly machine 4x12-15
Shoulder press machine 4x10-15
Triceps pushdown 4x10-15
Lat pulldown 4x8-12
Dumbell biceps curl 3x10-15
Lateral raise 3x8-12
Koşu bandı 20dk hız: 7kmh.
Spora 2 ay önce başladım ve bu programı yapıyorum. Gelişme var diyebilirim ama tam emin olamıyorum çünkü antrenmandan çıkınca vücudum ağrımıyor. Bundan dolayı gelişimim sekteye uğrar mı sizce? Yeterli proteini ve uykuyu alabiliyorum. Hareket isimlerinde hata olabilir tam bilmiyorum.
Eğer bu günlükse , günde 26 set yapıyorsun ve bu gereksiz fazla senin genel bitkinliğini arttırıp performansını düşürecek buda tükenişe gitmeni zorlaştıracak ve hipertrofini azaltacak.
Kaç gün bu programı uyguluyorsun o da çok önemli ancak yazmamışsın? Haftada 1 gün yapıyorsan bunu o omuzlar bicepsler gelişmez, sırt eksik gelişir kanat dışında. Birde üstüne antrenmandan sonra kardiyo koymuşsun çok gereksiz.

Eğer bu günlükse , günde 26 set yapıyorsun ve bu gereksiz fazla senin genel bitkinliğini arttırıp performansını düşürecek buda tükenişe gitmeni zorlaştıracak ve hipertrofini azaltacak.
Kaç gün bu programı uyguluyorsun o da çok önemli ancak yazmamışsın? Haftada 1 gün yapıyorsan bunu o omuzlar bicepsler gelişmez, sırt eksik gelişir kanat dışında. Birde üstüne antrenmandan sonra kardiyo koymuşsun çok gereksiz.
hocam haftada 4 gün gidiyorum bir gün gidip bir gün ara şeklinde.Kardiyoyu başta yapınca bitkin düşüyorum o yüzden sona aldım.Neden gereksiz onu anlamadım?

hocam haftada 4 gün gidiyorum bir gün gidip bir gün ara şeklinde.Kardiyoyu başta yapınca bitkin düşüyorum o yüzden sona aldım.Neden gereksiz onu anlamadım?
Haftada 4 gün ise Klasik split daha iyi olur.
1. Gün Sırt
2. Gün Göğüs
3. Gün Bacak
4. Gün Kol+Omuz gibi Old Schooldur ama iyi sonuç getirir.

Geri
Yukarı