AOC 24G2U 24" 1MS 144Hz Alınır Mı?

AOC markasına yakışmıyor bu. Kasım ayında sayısız iade aldılar.
Yıpranmış kutularından bile belli ediyordu. Kim bilir ölü pikselli monitörler kaç kişiye gitti gitti geldi.
Ben C24G1 kullanıcısıyım dediğinize katılmıyorum. Kanıtınız var mı? Kargo şirketlerinin düzgün olmadığını umarım biliyorsunuzdur..

Sizce daha alınmaz mı bu monitör?
Tamamen alınmaz diyemiyorum ölü pikseli sorun etmeyenler olabiliyor. Ben mesela, indirim zamanı alanlardanım. 2 adet ölü piksel çıktı ışık sızması yok ve göndermedim. Ekrana aşırı yaklaşmadığım sürece görünmüyor. 3 yıl garantisi var garanti bitimine yakın panel değişimine göndereceğim.

Ölü piksel ve ışık sızması sorunları canınızı sıkıyorsa bence almayın. Çünkü o konularda yüksek risk taşıyor.

Katılıp katılmamak konusu değil. Bu kadar fazla iade olmasını normal mı karşılıyorsun?
Sadece C24G1'e özgü bir olay değil. Piyasada pahalı olmadıkça bütün monitörlerde bu sorunlar gözüküyor. En çok ASUS firmasına ait bu sorunlar. Ben C24G1 aldım sorunsuzdu ancak şansım vardı. Başkası alır çıkar. Bu tamamen şans işidir, eğer 10000 TL bütçen var ise bu sorunları asla yaşamazsın. Bütçen düşük ise bir yerden kısılmış olur..

Sadece C24G1'e özgü bir olay değil. Piyasada pahalı olmadıkça bütün monitörlerde bu sorunlar gözüküyor. En çok ASUS firmasına ait bu sorunlar. Ben C24G1 aldım sorunsuzdu ancak şansım vardı. Başkası alır çıkar. Bu tamamen şans işidir, eğer 10000 TL bütçen var ise bu sorunları asla yaşamazsın. Bütçen düşük ise bir yerden kısılmış olur..

24g2u için konuşuyordum yalnız ben. Sizin söylediğiniz modelden o kadar şikayet yok bence. IPS monitörlerin kronik sorunlarıdır evet ona da katılıyorum. Fakat birisi öneri istediğinde riskleri de aktarmak durumundayız.

Ölü piksel bu zamana kadar yaşamadım hiç o yüzden ne kadar dikkat çekici olduğunu bilmiyorum. Oyun oynarken veya bir şey izlerken o kadar değişen görüntülerde sorun olacağını sanmıyorum ama internette gezinirken, bir sayfada bir şey okurken sorun yaşatıyor mu?

Ölü piksel bu zamana kadar yaşamadım hiç o yüzden ne kadar dikkat çekici olduğunu bilmiyorum. Oyun oynarken veya bir şey izlerken o kadar değişen görüntülerde sorun olacağını sanmıyorum ama internette gezinirken, bir sayfada bir şey okurken sorun yaşatıyor mu?
tv olsa bir kaç piksel rahatsız etmez koca ekran sonuçta ama küçük monitör ve sürekli dibindeyiz göze çok batıyor

İlgili monitörü biraz maceraya girerek aldım. Testlerini yaptım ne ölü piksel ne ışık sızması göremedim. İleride ne olur bilemem. Şu anda sıfır sorunlu. Bunun bir garantisi hiç bir üründe yok sorun olduğunda her ürün gibi servisin yolunu tutacak. Elektronik ürünlerin en iyi markalarında bile kusurlar çıkabiliyor. Bu tamamen şans işi.

İlgili monitörü biraz maceraya girerek aldım. Testlerini yaptım ne ölü piksel ne ışık sızması göremedim. İleride ne olur bilemem. Şu anda sıfır sorunlu. Bunun bir garantisi hiç bir üründe yok sorun olduğunda her ürün gibi servisin yolunu tutacak. Elektronik ürünlerin en iyi markalarında bile kusurlar çıkabiliyor. Bu tamamen şans işi.
Nerden aldınız acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı