AOC 24G2U vs. 27G2U

27G2U kullanmaktayım, şu şekilde yorum yapabilirim:
  • 40 cm civarı uzaklıktan bakarsanız en fazla fare imlecinin pikselleri belli olur, onun haricinde piksel sayma gibi bir durum pek olmaz.
  • Renkler gayet kaliteli. 24G2U ve 27G2U IPS, arkadaşın üstte belirttiği C24G2U modeli VA panele sahip; bunu da göz önünde bulundurun. Aradaki kavis ve ~%15 Hz farkı için IPS yerine VA panel almam şahsen.
  • Işık sızmasını düşük parlaklıkta fark etmezsiniz, yüksek parlaklıkta ise bolca karanlık temaya sahip oyunlarda ve videolarda monitörün kenarlarında fark edebilirsiniz. Rahatsız ediyor mu? Hayır.
  • İlk monitörü bir problemden ötürü garantiye göndermek durumunda kaldım, değişimle yenisi geldi. İkisinde de ölü piksel çıkmadı. Bu modellerde ölü piksel problemi yaşayanı da gördüğümü hatırlamıyorum.
AOC 27G2U modelini almamı tavsiye ediyor musunuz yani? Geri gönder, yenisini al vs. gibi bir durumla uğraşacak zamanı yok maalesef kuzenimin. Siparişi bile ben vericem.

Tavsiye ediyorum. O durumu belirtme sebebim problem yaşanabilecek olması değil, ölü piksel deneyimi yaşamamış olmam.

AOC 24G2U monitörü 2 sene önce kullanmıştım aldıktan sonra keşke 27 inc olanını alsaydım dediğimi hatırlıyorum şu an 27 inc ASUS bir monitör kullanıyorum iyi ki 27 inc almışım

AOC 24G2U monitörü 2 sene önce kullanmıştım aldıktan sonra keşke 27 inc olanını alsaydım dediğimi hatırlıyorum şu an 27 inc ASUS bir monitör kullanıyorum iyi ki 27 inc almışım
AOC 27G2U7bk modeli var birde. Farkı nedir acaba?

Teşekkürler hocam.

24mü 27mi alınmalı?

Hocam çoğu kişi ghosting var almayın demiş. Sizce ne yapılmalı?
Arkadaşların belirttiği gibi ne kadar uzaktan oynadığınıza bağlı hocam. Ghosting muhabbeti değişebiliyor. Benim kullandığımda çok az olduğu için gerekli ayarlarla rahatsız etmeyecek derecede kullanabiliyorum. Lakin alabiliyorsanız 27'' IPS model tercih edin. Ek olarak ya deneyerek mağazadan ya da amazondan sipariş verin.

Arkadaşların belirttiği gibi ne kadar uzaktan oynadığınıza bağlı hocam. Ghosting muhabbeti değişebiliyor. Benim kullandığımda çok az olduğu için gerekli ayarlarla rahatsız etmeyecek derecede kullanabiliyorum. Lakin alabiliyorsanız 27'' IPS model tercih edin. Ek olarak ya deneyerek mağazadan ya da amazondan sipariş verin.
Amazon'dan alırım muhtemelen de monitöre mesafem yaklaşık 3 karış falan sizce yeterli mi?

Renk doğruluğuna vs. takık biriysen kesinlikle tavsiye etmem. Multimedya işleri için uygun bir monitör değil. Beyaz renk veremiyor, kirli beyaz veriyor. Ama oyun için kesinlikle öneririm. Ghosting yok, ışık sızması muadillerine göre daha az. Pivot özelliği de güzel, kullanışlı. 27G2U kullanıyorum.

Geri
Yukarı