Arabalar neden bu kadar pahalı?

Bilgisayaryorum

Hectopat
Arkadaş topu topu 1 buçuk ay piyasayı takip etmedim iş yoğunluğundan falan. Şu araba fiyatlarına bakar mısınız :D
Gerçekten baktıkça kafayı yememek mümkün değil. Adam gitmiş 2000 model Clio için 140 yazmış ya. 2005 model Golf için 230 yazmış. Ne oluyor arkadaş? Bu arabalar ne ara böyle zamlandı? Ne oldu 40 günde? Bunu bilmeden önce 70-80'e alırım bir Clio 2004 diyordum o da 150'ye uçmuş. Gerçekten düşüne düşüne kafayı yememek mümkün değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araç tamirlerinin fiyatlarının yükselmesi, yedek parça kıtlığı ve insanların açgözlülüğü.

Hocam maalesef dolar kuru ve enflasyonun tavan olması yüzünden ülke şartları ve durumlar bu. Bir de insanlar doğal olarak satacaksa daha üstten satmak istiyor zararı azaltma düşüncesiyle piyasa uçtukca uçuyor.

Arkadaş topu topu 1 buçuk ay piyasayı takip etmedim iş yoğunluğundan falan. Şu araba fiyatlarına bakar mısınız :D
Gerçekten baktıkça kafayı yememek mümkün değil. Adam gitmiş 2000 model Clio için 140 yazmış ya. 2005 model golf için 230 yazmış. Ne oluyor arkadaş? Bu arabalar ne ara böyle zamlandı? Ne oldu 40 günde? Bunu bilmeden önce 70-80'e alırım bir Clio 2004 diyordum o da 150'ye uçmuş. Gerçekten düşüne düşüne kafayı yememek mümkün değil.

Eskiden bir BMW 520d almıştık 60 bine yıl 2010 falan 2007 model E60 mıydı neydi öyle bişiey ama çok temizdi şimdiki piyasa değeri 400 bin ağlacak halimize gülüyoruz.

Ekonominin iyi olduğunu savunmuyorum ancak adamın biri örneğin arabasına 200 bin lira fiyat çekiyor. Diğer adam ben niye çekmeyeyim diyerekten bir 230 bin de o çekiyor. Ekonomiyi stabil hale getirmenin yanı sıra bu işe de el atmak gerekiyor.

Geri
Yukarı