Arkadaşım toplama bilgisayar vaadi ile dolandırılmış

Pek bir dolandırıcılık göremedim. Adam bu ürünlerin 10 sene önceki piyasaya çıkış fiyatını dolar üzerinden gösterip size ucuza bile sattım diyebilir. Şimdi sen gidip 1 milyon TL'ye Mercedes almak varken gidip Şahin alıyorsan bu senin kerizliğindir, bir mal alıyorsan okursun araştırırsın.
Normal şartlarda araştırmak alıcının yükümlülüğüdür ancak ürünün özelliğini farklı şekilde beyan edip satışa sunmak dolandırıcılık suçuna girer.

8. nesil dediyse tamam doğrudur orası ayrı. Ben klasik bir Turbox vakası olarak ele almıştım.

Hocam bende de Turbox var. Ailem toplama aldırtmamıştı bana. Biraz diyeceğim ama çok fazla bilgisiz ailem bu konuda. Şu an elimdeki bilgisayarı 1700 TL'ye aldım 5 ay önce. CS:GO da 120,130 FPS alıyorum. Valorant'ta yüksek ayarda 84 FPS ortalama alıyorum. Toplama ile çok değil, birazcık daha fazla FPS alabilirdim ve parçalarım kaliteli olurdu. Ama şu anki PC de öyle berbat bir Turbox değil. Bunu neden anlattım. Bu arkadaşın ne kadar dolandırıldığını göstermek için. O şu anda 40 FPS alıyor.

Bu şekilde haksız kazanç sağlayanlar geceleri nasıl uyuyabiliyor? Bu resmen karaktersizliğin son noktası.
O karaktersizler bu durumu rutin haline getirdiği için pek etkilemiyor. Yazık, çok yazık. Bir konu hakkında bilgisi olmayan insanlari kandirarak haksiz kazanç elde etmek kadar ahlaksızca bir şey olamaz dünyada.
Benzer bir durum is yerime kameralı güvenlik sistemleri yaptıracağım zaman başıma gelmişti. Sistemi taktırdığım kişi tanıdıktı. Ne parça çalmadığı kalmiş ne 2 katı fiyat söylemediği kalmış. Başta anlamamistim olayi, ne de olsa tanıdık diyoruz güveniyoruz, öğrenince ..ke ..ke geri söktürdüm hepsini aldim parami. Bu tür şeylerin pesini birakmamak lazım.

Vatan da kazıklıyor.

Vatan Bilgisayar kazıklamıyor internetten almadım emin olmak istedim güvenirliktem sadece ondan dolayı ama fiyat konusunda evet biraz kazık olabilir ama 200 TL için falan riske girmeye değmez.
Hocam bende de Turbox var. Ailem toplama aldırtmamıştı bana. Biraz diyeceğim ama çok fazla bilgisiz ailem bu konuda. Şu an elimdeki bilgisayarı 1700 TL'ye aldım 5 ay önce. CS:GO da 120,130 FPS alıyorum. Valorant'ta yüksek ayarda 84 FPS ortalama alıyorum. Toplama ile çok değil, birazcık daha fazla FPS alabilirdim ve parçalarım kaliteli olurdu. Ama şu anki PC de öyle berbat bir Turbox değil. Bunu neden anlattım. Bu arkadaşın ne kadar dolandırıldığını göstermek için. O şu anda 40 FPS alıyor.

O PC'nin linkini atar misin merak ettim seninkini.

Vatan Bilgisayar kazıklamıyor internetten almadım emin olmak istedim güvenirliktem sadece ondan dolayı ama fiyat konusunda evet biraz kazık olabilir ama 200 TL için falan riske girmeye değmez.

O PC'nin linkini atar misin merak ettim seninkini.

5K bütçeye 1050 Ti sistem dizmişlerdi arkadaşıma 2019 yılında.

Geri
Yukarı