Asgari ücret hakkinda düsünceleriniz?

Açlık sınırı 4000 yoksulluk sınırı 7000 bin tl olan bir ülkede sence 2450tl neye yeter? Olayı şöyle açıklayayım;

Türkiyede vergiler dahil 500.000 tlye satılan araba almanyada vergiler dahil 30.000 euro
Türkiyede asgari ücret 2000tl o arabayı almak için 250 Ay çalışmak gerekiyor.
Almanyada asgari ücret 1500 euro 20 ay çalışmak yeterli

Yani bizim 250 ay çalışmamız gereken arabayı alman 20 ay çalışarak alıyor. Aradaki farkı anladın mı?
Şimdi gelip yok o arabayı Almanlar üretiyor vs diyenlere cevaben; Alman markası olmayan arabalarda aynı fiyat bandında geziyor Almanya da :)

Süründürür öldürmez, süründürür öldürmez... Cidden efsane. Diyecek söz yok. Zam gelmesi zaten bir şeyi değiştirmiyor, ürünlerin fiyatı da aynı oranda artıyor. Buna rağmen yapılan zam'a bak. Ülkenin hali falan hiç girmeyecegim o konulara. Sıktı artık. Buğdayı bile ithal alırsak böyle olur.

Eki Görüntüle 473717

2425 olacakmis. Yeterli mi sizce? Ben hiç yeterli bulmadim. En az 3500 olmasi gerekirdi ki aclik siniri 6000 zaten anlamiyorum.
Bu açlık sınırı 6000tl olduğunu kim söylüyor ?Şuan kacimizin ailesinin veya kendisinin geliri 6000tl üzerinde? Bizim ailemizin geliri 6000in biraz fazlası.6000 in altı olduğu dönemler de olmuştu.Açlık çektiğimizi hatırlamıyorum. Ha yoksulluk sınırı olabilir bak kabul. Ama açlık sınırı değildir. Bakın ters anlamayın 6000tl ile krallar gibi yaşanır demiyorum. Sadece açlık sınırı 6000 değildir.

Geri
Yukarı